Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 118 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rząd "braci"? arrow Antypolskie oświadczenie [małej części] przedstaw. mniejszości etnicznych. Szkalują Polaków.
Sunday 05 April 2020 12:59:24.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Antypolskie oświadczenie [małej części] przedstaw. mniejszości etnicznych. Szkalują Polaków. Drukuj Email
Wpisał: prowok??   
06.02.2018.

Antypolskie oświadczenie przedstawicieli mniejszości etnicznych.

Oskarżają i szkalują Polaków

http://prawy.pl/65330-z-ostatniej-chwili-antypolskie-oswiadczenie-przedstawicieli-mniejszosci-etnicznych-oskarzaja-i-szkaluja-dobre-imie-polakow/Antypolskie oświadczenie przedstawicieli mniejszości etnicznych  – m.in. Kaszubów, Karaimów, Łemków,Tatarów przekazywane jest oraz żywo komentowane przez środowiska prawicowe m. in. na Facebooku. Czy to jest prowokacja?

Wielu Polaków nie  może uwierzyć, że przedstawiciele przynajmniej kilku z wymienionych mniejszości – w tym Tatarów oraz Słowaków mogliby podpisać się pod taki oskarżeniem! W cytowanym tu tekście przedstawiciele mniejszości etnicznych  szkalują bowiem dobre imię Polaków broniących własnej godności. Poniżej cytujemy treść oświadczenia:

„W imieniu reprezentowanych przez nas organizacji [bold- md] mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce pragniemy wyrazić ogromne zaniepokojenie narastającą w społeczeństwie polskim falą agresji na tle narodowym, rasowym i religijnym [bold- md]. Z kraju szczycącego się długą i chlubną tradycją wolności i tolerancji stajemy się państwem, które w oczach świata i swoich obywateli innej niż polska narodowość zaczyna uchodzić za coraz bardziej ksenofobiczne. Burzy to pozytywny wizerunek Polski w świecie – ojczyzny „Solidarności”, największego ruchu demokratycznego w drugiej połowie minionego wieku.

Nasze szczególne zaniepokojenie i sprzeciw budzą liczne i  głośne przejawy antysemityzmu, których jesteśmy świadkami od tygodnia, gdy Sejm uchwalił nowelizację ustawy o IPN. Padają niegodne, podłe sformułowania, żywcem zaczerpnięte z repertuaru szowinistów najgorszego autoramentu. Głosy te brzmią szczególnie złowieszczo w przededniu 50. rocznicy Marca ’68 – jednej z najczarniejszych kart ze współczesnych dziejów Polski, gdy komunistyczna władza sięgnęła po metody rasistowskie, by zdobyć poklask pospólstwa dla przegrupowań we własnych szeregach. I jeszcze mocniejszego związania Polski z imperialnym centrum w Moskwie.

,,My, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej” – tak stanowi Konstytucja naszego państwa. A zatem nikt nie ma prawa odmawiać innemu obywatelowi przynależności do politycznej wspólnoty narodowej bez względu na kolor skóry, przynależność etniczną czy tez religijną. Nikt nie ma prawa nikogo z tej wspólnoty wykluczać.

Wzywamy władze Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta, Parlament i Rząd do respektowania tych fundamentalnych zasad i przeciwdziałania wszelkim formom ksenofobii, nietolerancji i antysemityzmu.
Warszawa, 2 lutego 2018 roku

Mariola Abkowicz – przedstawicielka społeczności karaimskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych

prof. zw. dr hab. Józef Ciągwa, przewodniczący Towarzystwa Słowaków

prof. Stefan Dudra – przedstawiciel społeczności łemkowskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych

Artur Grzędzicki – przedstawiciel społeczności kaszubskiej w Komisji Wspólnej Rządu Mniejszości Narodowych i Etnicznych

Aldona Jurkun – przedstawicielka społeczności litewskiej w Komisji Wspólnej Rządu Mniejszości Narodowych i Etnicznych

Stefan Kłapyk – Przewodniczący Zjednoczenia Łemków

Artur Konopacki – przedstawiciel społecznosci tatarskiej w Komisji Wspólnej Rządu Mniejszosci Narodowych i Etnicznych

==================================

Przewodniczący łemkowskiego Stowarzyszenie Ruska Bursa Bogdan Gambal wyjaśnia:

Organizacji mniejszościowych działają w Polsce setki, pod apelem znalazło się tylko kilkanaście podpisów.

 

 

Zmieniony ( 07.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.