Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrówko 18 arrow Z powodu błędnie wypisanych recept rocznie w W. Brytanii umierają dziesiątki tysięcy ludzi.
Tuesday 26 January 2021 22:08:43.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Z powodu błędnie wypisanych recept rocznie w W. Brytanii umierają dziesiątki tysięcy ludzi. Drukuj Email
Wpisał: Daily Mail   
24.02.2018.

Z powodu błędnie wypisanych recept rocznie w W. Brytanii umierają dziesiątki tysięcy ludzi.

Medyczny koszmar.

http://nczas.com/2018/02/24/medyczny-koszmar-z-powodu-blednie-wypisanych-recept-rocznie-umieraja-dziesiatki-tysiecy-ludzi/Oficjalny raporty przygotowany na zamówienie brytyjskiego rządu szokuje. Przez lekarskie zaniedbania w dokumentacji medycznej na terenie UK rocznie umiera nawet 22 tysiące osób!

Jak podaje Daily Mail, w raporcie przygotowanym dla brytyjskiego ministerstwa zdrowia, obok błędnie wypisanych recept wymienia się także kiepską komunikację między lekarzami pierwszego kontaktu i szpitalami a także nieumiejętne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, którzy zażywają bardzo mocne lekarstwa.

Skala niedopatrzeń tego typu mieści się od przepisania inhalatora o nieprawidłowych właściwościach leczniczych po podanie zbyt dużej dawki leków pacjentom szpitalnym, które są bezpośrednią przyczyną śmierci.

Według badań przeprowadzonych przez akademików z Manchesteru, Sheffield i Yorku rocznie dochodzi do 230 milionów błędów w leczeniu w NHS [Z powodu błędnie wypisanych recept rocznie w W. Brytanii umierają dziesiątki tysięcy ludzi.].

.Jednak nie wszystkie stanowią zagrożenia dla życia lub zdrowia.

Szacujemy, że w Anglii rocznie dochodzi do 61,4 miliona i 4,8 miliona błędów, które mogą potencjalnie powodować umiarkowaną lub poważną szkodę dla zdrowia” – czytamy w raporcie akademików.

Z tej liczby 712 zgonów rocznie było definitywnie powiązanych z niepożądanymi reakcjami na przepisane leki, a liczba zgonów, w których błędy w wypisywaniu lekarstw odegrały rolę waha się od 1700 do aż 22 303.

Jak twierdzą eksperci aby poradzić sobie z tym problemem trzeba wpompować większe środki finansowe w ochronę zdrowia. Zmniejszenie ilości pomyłek lekarskich może kosztować Wielką Brytanię 1.6 miliarda funtów rocznie.

Podczas swojej przemowy na szczycie Global Patient Safety Summit w Londynie minister Hunt zaznaczył, że rzeczony problem jest o wiele większy, niż się wydaje.

-„To badanie wskazują na to, że błędy w leczeniu przez NHS są znacznie większym problemem, niż się powszechnie uważa” – komentował.

Zmieniony ( 09.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.