Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 56 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrówko 18 arrow Z powodu błędnie wypisanych recept rocznie w W. Brytanii umierają dziesiątki tysięcy ludzi.
Tuesday 29 September 2020 15:23:03.30.
migawki
 

 Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

                                                                          =========================

                                                                                    Żorżeta go home, paskudo !

 
W Y S Z U K I W A R K A
Z powodu błędnie wypisanych recept rocznie w W. Brytanii umierają dziesiątki tysięcy ludzi. Drukuj Email
Wpisał: Daily Mail   
24.02.2018.

Z powodu błędnie wypisanych recept rocznie w W. Brytanii umierają dziesiątki tysięcy ludzi.

Medyczny koszmar.

http://nczas.com/2018/02/24/medyczny-koszmar-z-powodu-blednie-wypisanych-recept-rocznie-umieraja-dziesiatki-tysiecy-ludzi/Oficjalny raporty przygotowany na zamówienie brytyjskiego rządu szokuje. Przez lekarskie zaniedbania w dokumentacji medycznej na terenie UK rocznie umiera nawet 22 tysiące osób!

Jak podaje Daily Mail, w raporcie przygotowanym dla brytyjskiego ministerstwa zdrowia, obok błędnie wypisanych recept wymienia się także kiepską komunikację między lekarzami pierwszego kontaktu i szpitalami a także nieumiejętne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, którzy zażywają bardzo mocne lekarstwa.

Skala niedopatrzeń tego typu mieści się od przepisania inhalatora o nieprawidłowych właściwościach leczniczych po podanie zbyt dużej dawki leków pacjentom szpitalnym, które są bezpośrednią przyczyną śmierci.

Według badań przeprowadzonych przez akademików z Manchesteru, Sheffield i Yorku rocznie dochodzi do 230 milionów błędów w leczeniu w NHS [Z powodu błędnie wypisanych recept rocznie w W. Brytanii umierają dziesiątki tysięcy ludzi.].

.Jednak nie wszystkie stanowią zagrożenia dla życia lub zdrowia.

Szacujemy, że w Anglii rocznie dochodzi do 61,4 miliona i 4,8 miliona błędów, które mogą potencjalnie powodować umiarkowaną lub poważną szkodę dla zdrowia” – czytamy w raporcie akademików.

Z tej liczby 712 zgonów rocznie było definitywnie powiązanych z niepożądanymi reakcjami na przepisane leki, a liczba zgonów, w których błędy w wypisywaniu lekarstw odegrały rolę waha się od 1700 do aż 22 303.

Jak twierdzą eksperci aby poradzić sobie z tym problemem trzeba wpompować większe środki finansowe w ochronę zdrowia. Zmniejszenie ilości pomyłek lekarskich może kosztować Wielką Brytanię 1.6 miliarda funtów rocznie.

Podczas swojej przemowy na szczycie Global Patient Safety Summit w Londynie minister Hunt zaznaczył, że rzeczony problem jest o wiele większy, niż się wydaje.

-„To badanie wskazują na to, że błędy w leczeniu przez NHS są znacznie większym problemem, niż się powszechnie uważa” – komentował.

Zmieniony ( 09.05.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.