Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bzdety za PiS-u arrow Teraz w tym historycznym budynku będą chlali wódę i obmacywali panienki.
Monday 13 July 2020 06:18:50.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Teraz w tym historycznym budynku będą chlali wódę i obmacywali panienki. Drukuj Email
Wpisał: WB, Angel Poland Group, Shachar Samuel, Ron Ben Shahar   
02.06.2018.

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


Teraz w tym historycznym budynku, po gruntownej modernizacji będą chlali wódę i obmacywali panienki.

WB


To o czym piszę nie dzieje się w zlaicyzowanej Francji. To ma miejsce w KRAKOWIE, dawnym mieście królewskim, tak bardzo związanym z JP II.  Mieście, w którym historia i świętość przenikały się wzajemnie przez wieki.

A teraz:
Restauracja i bar w dawnym kościele. To wiadomość nie z Francji, Holandii, ale z... centrum Krakowa.


Rozumiem zmuszanie do desakralizacji XIV-to wiecznej świątyni, ale po pierwsze uczynili to zaborcy austriaccy, a po drugie było tyle czasu po roku 1989 aby przynajmniej przez wzgląd na pamiątkę wiktorii grunwaldzkiej zrobić tam muzeum, miejsce pamięci albo odrestaurować i przywrócić dawny blask i charakter sakralny, a nie budować nowe potworki architektoniczne w stylu Le Corbusiera lub jakieś bunkry przeciwatomowe jak ten w Nowej Hucie. W latach 2007-2013 były na to fundusze z UE.

Przecież przez 5 wieków sprawowano tam Eucharystię, niejednokrotnie w obecności królów Polski i innych zacnych osobistości I Rzeczypospolitej.
Teraz w tym historycznym budynku, po gruntownej modernizacji będzie się chlało wódę i obmacywało panienki.

Ks. T. Szopa, kanclerz Kurii Krakowskiej nie widzi w tym nic zdrożnego. Inwestycji z pewnością nie wstrzyma także fakt odnalezienia zbiorowych mogił w liczbie przekraczającej tysiąc. Swoi ludzie na właściwych stanowiskach pomogą pokonać te „drobne trudności”. Z jednej strony Jedwabnego pochówku nie można ruszać bo dla  judaizmu to świętość, natomiast 1600 polskich szczątków z przyklasztornego cmentarza katolickiego jak najbardziej. Obiekt leży w niewielkiej odległości od Kazimierza, dawnej dzielnicy żydowskiej Krakowa Jedwabnego ruszyć nie można, a izraelska spółka przeorała polski cmentarz. Odkryto 1600 szkieletów


Święta Jadwigo Śląska, Ty patrzysz na to i nie grzmisz??. Gdzie jest konserwator zabytków, prokuratura, Kuria Krakowska czy urzędnicy Nowej Zmiany? .
A przecież pochowany na Wawelu marszałek J. Piłsudski, którego tak wspominamy przy okazji 100-lecia odzyskania niepodległości powiedział że: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

 


Zmieniony ( 02.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.