Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 18+ arrow Są sensacją Mistrzostw Świata. Chorwacki trener i piłkarz o swojej wierze. Wyznają Jezusa Chrystusa
Thursday 25 February 2021 23:26:58.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Są sensacją Mistrzostw Świata. Chorwacki trener i piłkarz o swojej wierze. Wyznają Jezusa Chrystusa Drukuj Email
Wpisał: Zlatko Dalić   
08.07.2018.

Są sensacją Mistrzostw Świata. Chorwacki trener i piłkarz o swojej wierze.

Wyznają Jezusa Chrystusa–http://www.pch24.pl/nie-wstydza-sie-jezusa---sa-sensacja-mistrzostw-swiata--chorwacki-trener-i-pilkarz-o-swojej-wierze,61494,i.html#ixzz5KfkdngL1


Chorwaccy piłkarze, po emocjonującym meczu z Rosją, awansowali w sobotę do półfinału Mistrzostw Świata. Drużyna z Bałkanów to sportowe objawienie turnieju. Futbol to jednak nie wszystko w życiu Chorwatów. Są w ich kadrze ludzie głęboko wierzący.

  – Wszystko, co osiągnąłem do tej pory w życiu zawodowym i osobistym, zawdzięczam nie sobie, lecz Bogu mówi sam trener Chorwatów Zlatko Dalić. Selekcjoner przyznaje, że jako chrześcijanin zna i wciela w życie zasadę współpracy człowieka z Panem Bogiem. Dlatego jego głębokiej wierze towarzyszy intensywna praca.

Trener zauważa ponadto podobieństwa między życiem sportowca a chrześcijanina. Zarówno zawodnik jak i wyznawca Chrystusa muszą codziennie pokonywać trudności i własne słabości. Dotyczy to boiska i treningów, ale też codziennej modlitwy oraz regularnego uczestnictwa w Eucharystii.

  „Świadomość konieczności regularnego korzystania z sakramentów została zasiana w świadomości Zlatka już w młodości, gdy był ministrantem w rodzimej parafii w miejscowości Livno w Bośni” – relacjonuje postawę Dalicia portal alateia.pl.

  Trener ponadto nosi przy sobie Różaniec. Nie traktuje go jednak jako magiczny amulet, ale korzysta z Różańca modląc się na nim. Mecz lub trening staram się rozpocząć odmówieniem choćby jednej tajemnicy mówi trener dodając, że nie wyobraża sobie niedzieli bez Mszy świętej. W Eucharystii uczestniczy z żoną i dziećmi.

  Wiary nie wstydzi się również chorwacki pomocnik Mateo Kovačić, grający w przeszłości m.in. w Interze Mediolan, natomiast obecnie reprezentujący Real Madryt. Rodzina sportowca uciekła z byłej Jugosławii przed piekłem wojny domowej, dlatego też zawodnik chodził do szkoły za granicą – w Austrii. Była to szkoła katolicka.

  Kovačić w młodości pełnił posługę ministranta. Nie porzucił służby przy ołtarzu nawet gdy zaczął zawodowo grać w piłkę nożną. Ponadto „w swojej parafii poznał też narzeczoną, z którą wkrótce planuje ślub” – informuje Alateia.

  W wywiadach pomocnik nie ukrywa, że to Panu Bogu zawdzięcza karierę. – Bez Bożej pomocy nie jestem w stanie wiele zrobić, przed meczami modlę się, abym nie popadł w samouwielbienie – mówi sportowiec, który uczęszcza na Mszę nie tylko w niedzielę. Kovačić widywany jest w madryckich świątyniach również w ciągu tygodnia.

  Źródło: alateia.org MWł

Zmieniony ( 08.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.