Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bzdety za PiS-u arrow Trąbki Wielkie i głośne - ambasador USA Georgette Mosbacher przeciw wariatowi na swobodzie..
Saturday 29 February 2020 14:35:00.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Trąbki Wielkie i głośne - ambasador USA Georgette Mosbacher przeciw wariatowi na swobodzie.. Drukuj Email
Wpisał: ambasador USA Georgette Mosbacher.   
23.09.2018.

Aresztowany za wybicie szyby w synagodze - pół roku temu zaatakował kościół katolicki.

Trąbki Wielkie i głośne - ambasador USA Georgette Mosbacher przeciw wariatowi na swobodzie..https://www.magnapolonia.org/aresztowany-za-wybicie-szyby-w-synagodze-pol-roku-temu-zaatakowal-kosciol-katolicki/Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Zdaniem śledczych podejrzany jest chory psychicznie. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak poinformował prokurator, pół roku temu dopuścił się czynu przeciwko wolności sumienia i wyznania na szkodę parafii rzymskokatolickiej. Podczas prowadzonego wówczas śledztwa rozpoznano u niego chorobę psychiczną.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu wniosku do sądu o areszt dla mężczyzny, ponieważ istnieje uzasadniona obawa, że ponownie popełni przestępstwo – wyjaśniła prokurator.

Prokuratura zarzuciła mężczyźnie, że swoim zachowaniem złośliwie przeszkodził w publicznym wykonywaniu aktu religijnego Gminie Wyznaniowej Żydowskiej, obrażając uczucia religijne członków wspólnoty oraz jednocześnie naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przebywające w holu synagogi osoby. Grozi za to do trzech lat więzienia.

– Prokurator uznał również, że podejrzany działał publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego – dodała Wawryniuk.
Dodała, że podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

– Ich treść oraz dokonane ustalenia, dotyczące rozpoznania u mężczyzny w toku innego postępowania choroby psychicznej wskazują, że jego zachowanie mogło być wynikiem zaburzeń psychicznych. Choroba została rozpoznana w toku postępowania dotyczącego zdarzenia sprzed pół roku. Podejrzany dopuścił się wówczas czynu przeciwko wolności sumienia i wyznania na szkodę parafii rzymskokatolickiej – wyjaśniła Wawryniuk.

W poprzednim śledztwie prokuratura złożyła do sądu wniosek o umorzenie postępowanie i umieszczenie mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym. Oba te wnioski nie zostały jednak do tej pory rozpoznane przez sąd.

Mężczyzna jest mieszkańcem gminy Trąbki Wielkie (Pomorskie). W czwartek w godzinach popołudniowych przed budynkiem Nowej Synagogi odbyło się spotkanie potępiające atak na bożnicę, zorganizowane z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Wybicie szyby w synagodze przez chorego psychicznie mężczyznę wywołało tymczasem histeryczną reakcję ambasady USA.

Ambasada USA w Warszawie potępia nienawistny i destrukcyjny czyn popełniony wobec gdańskiej synagogi podczas Jom Kippur. Stoimy u boku wszystkich tych, którzy zjednoczyli się w obliczu tego ataku” – napisała w piątek na Twitterze ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher.


Zmieniony ( 23.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.