Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 9 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Klimaty II - nowsze oszustwa arrow Unia zabije polskie cementownie [poprzez brednię o CO2]
Wednesday 12 August 2020 03:48:43.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Unia zabije polskie cementownie [poprzez brednię o CO2] Drukuj Email
Wpisał: gospodarka.dziennik   
05.10.2010.

Unia zabije polskie cementownie [poprzez brednię o CO2]

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/304211,unia-zabije-polskie-cementownie.html#komentarze 2010-10-05

[ a to wszystko przez zbrodniczo kłamliwe uznawanie, że CO2 szkodzi. MD]

Koszty budowy domu pójdą ostro w górę. Wszystko przez unijną, ekologiczną krucjatę. Wiele polskich cementowni nie będzie w stanie wypełnić surowych norm, narzucanych przez Brukselę. To sprawi, że albo podniosą ceny produkcji, albo pójdą z torbami.

Początkowo Komisja proponowała, by limit wynosił 0,766 tony CO2 na każdą tonę wytworzonego produktu, jednak w ostatnich tygodniach zasugerowała obniżenie tego dopuszczalnego pułapu do 0,688 tony CO2. Tymczasem obecnie średnia emisja w polskich zakładach znacznie przekracza ten poziom i wynosi 0,823 tony CO2. To nie koniec złych wiadomości

Bruksela proponuje też, aby w górę poszybowała stawka, za jaką cementownie mogłyby ewentualnie wykupywać dodatkowe limity emisji. Zamiast 35 euro za każdą dodatkową tonę płacić musiałyby co najmniej 40 euro.

W tej sytuacji polskie cementownie będą miały dwa wyjścia. Pierwsze zakłada, że odbiją sobie dodatkowe koszty na klientach, podnosząc ceny swoich produktów. Drugie wyjście jest bardziej drastyczne: przewiduje zamknięcie niektórych zakładów, szczególnie tych należących do dużych zagranicznych holdingów. Przeniosłyby one produkcję z Polski na Wschód, gdzie także mają fabryki, lecz nie muszą przejmować się żadnymi limitami emisji CO2.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.