Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Religie fałszywe, herezje arrow Potrafi tu na ziemi budować Królestwo swego Pana. Nycz o Bufetowej.
Sunday 23 February 2020 17:29:29.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Potrafi tu na ziemi budować Królestwo swego Pana. Nycz o Bufetowej. Drukuj Email
Wpisał: Nycz i Bufetowa   
27.11.2018.

Potrafi tu na ziemi budować Królestwo swego Pana. Nycz o Bufetowej.

Czy na mszę zaproszono córkę Jolanty Brzeskiej?

Kard. Nycz dziękował za prezydenturę Gronkiewicz-Waltz

https://dorzeczy.pl/kraj/85194/Potrafi-juz-tu-na-ziemi-budowac-Krolestwo-Boze-Kard-Nycz-dziekowal-za-prezydenture-Gronkiewicz-Waltz.html

========================

https://www.ekspedyt.org/2018/11/26/12-lat-cudownej-prezydentury-gronkiewicz-waltz-msza-i-podziekowania-od-kard-nycza/waltz_b/

 

W kościele Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu odbyła się Msza święta dziękczynna za prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem – przekonywał [usiłował przekonywać MD] podczas nabożeństwa metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Mszę świętą dziękczynną wraz z kardynałem Kazimierzem Nyczem koncelebrowali ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa, jezuita ojciec Wacław Oszajca, ks. Władysław Duda, ks. Mirosław Kreczmański oraz ks. Andrzej Gałka. W nabożeństwie wzięli udział m.in. były prezydent Bronisław Komorowski oraz była premier Hanna Suchocka. Relacja z Mszy pojawiła się na portalu kwartalnika "Więź", który powołuje się na Katolicką Agencję Informacyjną.

Słowa, które padły z ust kardynała Nycza podczas Mszy świętej, wielu którzy obserwowali poczynania Hanny Gronkiewicz-Waltz mogą zaskoczyć. – Dziś w tej świętej Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za lata bycia prezydentem naszego miasta, Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji – mówił metropolita warszawski.

Zdaniem kardynała, "pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem". – Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany – mówił kardynał Nycz.

Słowa hierarchy spotkały się z falą komentarzy w mediach społecznościowych.

– Czy na mszę zaproszono córkę Jolanty Brzeskiej? – zapytał publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka.

"Dziękujemy Bogu za Klątwę, tęczę na Zbawiksie, za Golgota Picnic i wylanie prof Chazana, i usunięcie św Zofii z nazwy szpitala i... mniejsza o to wszystko. Rozumiem, że HGW dawała jakąś kasę na kurię?" – dodał inny publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz.

"Gdy czasy trudne, to i fałszywych proroków przybywa... Kardynał Nycz dziękuje... Hannie Gronkiewicz-Waltz" – skomentował Wojciech Biedroń z tygodnika "Sieci".

=============================

Działalność HGW [i NYCZA md] (uzupełnienie od zwykłego obserwatora)

1.       Wyrzucanie warszawiaków z śródmiejskich kamienic. 

Wyrzucono (pardon, podniesiono czynsz, do kwoty przekraczającej emeryturę, warszawskiej, samotnej nauczycielki) z domu w śródmieściu Warszawy, 70 letnią kobietę, reprezentantkę prawie doszczętnie zlikwidowanej, m. in. przez HGW, grupy szarej inteligencji. Grupy starannie wykształconej, rzetelnie wykonującej zawód, nie zabiegającej o właściwe finansowanie ich wysokich kwalifikacji, co skutkowało wyjątkowo niskimi świadczeniami emerytalnymi.

Kobieta długi czas opłacała świadczenia drastycznie oszczędzając na jedzeniu, doprowadzając się do skrajnego wyniszczenia. Przyszła kolejna podwyżka czynszu…

Przerażona, kulturalna Pani stała przy wejściu do metra żebrząc. Jej inteligentna twarz wyrażała przerażenie i wstyd. Wytrzymała parę godzin, rzuciła się pod wagon metra. Parę lat temu było nawet głośno o tym w mediach. 

Ile było takich przypadków? Podejrzewam, że znacznie więcej. Zniknęła grupa ludzi którym zabrano prawo do życia. Przecież nikt się nimi nie zainteresował, a pochwałę za „swą działalność” HGW dostała nawet od najwyższych dostojników kościelnych.

2.       Kupcy spod PKiN

Zostali wprowadzeni w błąd (oszukani) przez HGW. Obiecała im (przed wyborami) wybudowanie hal na czas przejściowy. Włożyli w tę inwestycję niekiedy oszczędności całego życia, nie wiedząc  (nie zostali poinformowani), że ten czas będzie bardzo krótki. Obserwowałam z 23 piętra PKiN ich wyrzucanie… 

Ludzi, którzy do swoich dopiero co wybudowanych pawilonów ściągnęli rodziny i dzieci (myśleli, że kogoś poruszy sprawa żywicieli rodzin) otoczono kordonem policyjnym z psami (historyczne wzorce). Wpuszczono gaz łzawiący do pomieszczeń pełnych ludzi …z dziećmi. Wielu nie wytrzymało, zawały, udary i ciągłe wycie syren karetek przy kordonie policji z psami, ciągle zachowującej szyk bojowy.

Koszmar i groteska… spotęgowane słowami kardynała z Mszy Św

Dziś w tej świętej Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za lata bycia prezydentem naszego miasta, Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji – powiedział o intencji Mszy kardynał, dzieląc się tym, że jego goście często zwracają uwagę na pozytywne zmiany, jakie zaszły w Warszawie”

Kupcy organizowali w hallu PKiN przedwyborcze akcje protestacyjne zbierając mnóstwo głosów za odwołaniem HGW, a efekt... HGW wygrała kolejne wybory ….

Zmieniony ( 29.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.