Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 62 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Jesień rządu "braci" arrow Dlaczego Wojciech Cejrowski wyleciał z Minęła 20? Zbrodnia aborcji, obietnice PiS a realia...
Thursday 20 February 2020 11:20:20.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dlaczego Wojciech Cejrowski wyleciał z Minęła 20? Zbrodnia aborcji, obietnice PiS a realia... Drukuj Email
Wpisał: Wojciech Cejrowski i prezes   
30.11.2018.

Dlaczego Wojciech Cejrowski wyleciał z Minęła 20?

Zbrodnia aborcji, obietnice PiS a realia...

Znamy jego opinię!


http://www.pch24.pl/dlaczego-wojciech-cejrowski-wylecial-z-minela-20--znamy-jego-opinie-,64488,i.html#ixzz5YKNuKuaWKrytykowanie Jarosława Kaczyńskiego za obojętność PiS wobec zbrodni aborcji to – zdaniem Wojciecha Cejrowskiego – powód wyrzucenia go z programu Minęła 20.

  Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątekDokładnie rok temu, 30 listopada roku 2017, fundacja Życie i Rodzina złożyła w Sejmie obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Inicjatywa wsparta podpisami 830 tys. Polaków miała na celu ograniczenie skali dzieciobójstwa w Polsce i wykluczenie wciąż legalnej aborcji eugenicznej polegającej na mordowaniu dzieci, u których podejrzewa się wystąpienie choroby. Najczęściej z tego powodu odbiera się życie nienarodzonym osobom z zespołem downa.

 Posłowie PiS wcześniej, bo w roku 2016, odrzucili inną obywatelską inicjatywę antyaborcyjną – „Stop aborcji”. Zakładała ona całkowite zakazanie dzieciobójstwa. Wtedy też politycy sugerowali, że ów projekt był zbyt „radykalny”, ale poparliby inne rozwiązanie. Dziś jednak wiemy, że do wyborów w roku 2019 PiS nie podejmie tematu aborcji. Fakt ten ujawnił europoseł PiS prof. Ryszard Legutko, o czym jako pierwszy poinformował portal PCh24.pl.

 Znamiennym jest, że w dniu pierwszej rocznicy złożenia w Sejmie projektu „Zatrzymaj aborcję” media elektroniczne żyją tematem usunięcia Wojciecha Cejrowskiego z programu w TVP. Od wielu miesięcy pisarz i podróżnik był w czwartki gościem redaktora Michała Rachonia. Sytuacja uległa jednak zmianie – i to w sposób zaskakujący, radykalny i błyskawiczny.

  Jarosław Olechowski stwierdził na Twitterze, że TVP nadal jest zainteresowana współpracą z Wojciechem Cejrowski, a przerwa potrzebna jest na refleksję. Szef TAI dodał też, że „na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu”. Co dokładnie chodzi?

 Wielu spekulowało, że powodem decyzji TVP mogło być spalenie przez Wojciecha Cejrowskiego flagi Unii Europejskiej lub krytyka PiSu z powodu masowego przyjmowania imigrantów ekonomicznych. Niektórzy wskazywali też, że podróżnik mocno skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za zachowanie wobec poseł Anny Siarkowskiej. – Tak jak ta pani, której ośmielił się w tym momencie cham Kaczyński grozić palcem. Chamstwo (...). Jeśli to była intencja Jarosława Kaczyńskiego, to w tym momencie był chamem wobec kobiety i powinien z liścia dostać – powiedział w Radiu WNET Wojciech Cejrowski.

 Powód decyzji był jednak – zdaniem samego Wojciecha Cejrowskiego – inny. W piątek rano podróżnik odniósł się na Facebooku do całej sprawy przypominając swoją wypowiedź z 6 listopada i pisząc: „E tam. Moim zdaniem wcale nie wyleciałem z #Minęła20 za palenie flagi, ani za krytykę #PiSlamizacja. Wyleciałem za to”.

 – Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątek i jest u mnie od dawna na cenzurowanym, bo obiecuje – nie po raz pierwszy – w kampanii, że zajmie się dla mnie ważną, najważniejszą, aborcją, a potem pod dywanik to zmiata, nie zajmuje się, kadencja mija i w następnych wyborach znowu mi obiecuje, że się zajmie – stwierdził Wojciech Cejrowski.

 – Mordowanie dzieci w łonach matek to jest rzeź niewiniątek i sprawa dla mnie kluczowa. I dla wielu katolików. Wzburzająca naspowiedział podróżnik.

 – Prezes odpowiada za ich krew, bo mógłby coś zrobić – zgodnie z własnymi obietnicami – żeby ta krew się nie lała. Jeżeli nic nie robi, to jest odpowiedzialny, przez zaniechanie chociażby, za morderstwa. Proszę pana, gdyby pan widział, że sztyletują kobietę i siedział na ławce obok i palił papierosa, to by pan odpowiadał przed sądem za to zabójstwo, chociaż pan nie wbijał noża dodał Wojciech Cejrowski.

Od 30 listopada roku 2017, gdy w Sejmie złożony został projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, w polskich szpitalach lekarze zabili 1095 dzieci – czytamy na zatrzymajaborcje.pl.

  Źródło: Facebook / Radio WNET / dziennik.pl / zatrzymajaborcje.pl / Twitter Mwł

Zmieniony ( 30.11.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.