Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 79 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Spirala strachu i gwałtu arrow Obiecujące perspektywy zwalczania "mowy nienawiści".
Sunday 15 December 2019 17:17:13.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Obiecujące perspektywy zwalczania "mowy nienawiści". Drukuj Email
Wpisał: Cisza   
26.01.2019.

Obiecujące perspektywy zwalczania "mowy nienawiści"

Cisza.Miejcie w nienawiści zło…

Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli.
Wtedy Pan, Bóg Zastępów, będzie z wami,
tak jak to mówicie.
Miejcie w nienawiści zło, a miłujcie dobro!
Wymierzajcie w bramie sprawiedliwość!
Może ulituje się Pan, Bóg Zastępów, nad Resztą pokolenia Józefa.
/Am 5,14-15/


Pan miłuje tych, co zła nienawidzą,
On strzeże życia swoich świętych,
wyrywa ich z ręki grzeszników.
Światło wschodzi dla sprawiedliwego
i radość dla ludzi prawego serca.
Sprawiedliwi, weselcie się w Panu
i wysławiajcie Jego święte imię!
/Ps 97, 10-12/

Tak  było i tak jest nadal w społecznościach katolickich w Polsce. Bóg wpisał w ludzkie serca Swoje prawo i wielu, wierzących i niewierzących nie ma problemu z wyborem dobra. W przeciwnym bowiem razie odzywa się głos sumienia. Nie trzeba być ani prawnikiem ani psychologiem, by dostrzec granice pomiędzy „życiem a śmiercią” duszy.


Od wieków, pouczeni przez Boga staramy się trafnie odróżniać dobro od zła, odróżniamy też grzech i grzesznika. Grzech???  Wiem, to
przeżytek. Mimo skłonności do grzechu staramy się czynić dobro a zła unikać a nawet je nienawidzić, znaczy przeciwstawiać się mu.

To ma się u nas zmienić, to już się zmienia w świecie!

W mediach grzmią o tym, że będzie ścigana każda "mowa nienawiści”. Może nią być praktycznie każdy sprzeciw, nawet zasadny! Wystarczy, że ktoś nie wyznający Dekalogu poczuje się zaatakowany.

Bo coraz częściej zło nazywa się dobrem a dobro złem. Tę przewrotną ideologię lansuje się i urzędowo ochrania… podobnie jak za komuny lecz perfidniej, bo demokratycznie i pod hasłami praw człowieka!

Tradycyjne zasady w "nowej erze" są już nieaktualne, wszystko musi być względne, dowolnie rozumiane a nawet wbrew zasadom relatywizmu definiowane.  Definiowane całkiem na opak. Świeckie dogmaty.

To NWO Nowy Światowy Porządek, neomarksizm, genderowy komunizm! Czy niebawem przyjdzie i nam zapomnieć o starych bożych prawach?  Czy ulegniemy „terrorowi miłości i wolności” i będziemy milczeć ze strachu?

Ewidentne zło np. zabójstwo dziecka w łonie matki zwane aborcją, zalegalizowana i ukryta eutanazja, lansowana sodomia, wszechobecne w polityce i całkowicie bezkarne kłamstwo, państwowe okradanie obywateli, bezczelna bankowa lichwa, prawnie umocowana sądowa niesprawiedliwość itp. są uznawane przez „możnych” za dobro i są chronione prawem. Czy nienawidząc te zbrodnie czyli wyrażając sprzeciw wobec takiego „dobra” podpadniemy pod  paragrafy karne lub …. w szpitalny kaftan.

Będą nas ścigać! Szwadrony śledczych już stoją w szykach zbrojne w dyrektywy ONZ, UE.

Media i komisje węszą „nienawiść” czując kasę i sławę, wykryją pojedynczego nienawistnika a nawet całe nienawistne społeczności … tymczasem, o święta obłudo! to właśnie w mediach, w polityce, w organach trzymających władzę a nawet na uniwersytetach zło rozumiane tradycyjnie aż kipi - jazgot, chaos, oszustwa, pogarda, fałsz, zdrada i ciągłe kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa...

To właśnie przedstawiciele owych gremiów, strażnicy „praworządności” będą tropić  przejawy mowy nienawiści wspierane przez UE specjalnym funduszem 1 mld 834 mln euro, potężnymi dotacjami ONZ i kasą wielkich mistrzów- filantropów.

Czy to będzie możliwe w Polsce? Zastanawiam się .... jakkolwiek będzie czeka nas próba wiary i wierności Bogu. Nie pierwsza ale być może decydująca!


PS.

Symboliczne to wszystko; zaczęło się w Gdańsku, jak wiele przełomowych wydarzeń ... człowieka zabił człowiek chory psychicznie, tak twierdzą. Ponoć z nienawiści. To postawiło na nogi cały aparat władzy, podjęto prewencyjną walkę z tzw. „mową nienawiści” jako przyczyną zbrodni. W imię naszego bezpieczeństwa.

Ku pamięci: Gdy 80 lat temu, w tym samym miejscu  rozpoczął się dla Polaków najpotworniejszy koszmar XX wieku; masowo zabijali zdrowi i inteligentni, z czystej nienawiści! Teraz ta "narracja" jest podważana.

Dziś na Jasnej Górze podczas apelu paulin zapytał: Czy wzywanie do nawrócenia i głoszenie jedynej prawdy o zbawieniu w Jezusie Chrystusie będzie „mową nienawiści”? To prawdopodobne, bo to głoszenie jest nietolerancyjne!

===================

Skomentowałam do @izaluka

"Patrzeć tylko a pojawi się na naszych uczelniach oprócz uznanych już genderstudies nowa specjalizacja prawnicza obok prawa cywilnego, karnego ... tzw. hate speech law.

Wszystko da się ująć w paragrafy, dyrektywy, rezolucje i inne takie by zniewalać całe narody.

To się dzieje; tony papieru zapisywane przewrotnym językiem pod dyktando mądrzejszych w ich gmaszyskach pychy i obłudy przyjmowane przez tzw. przywódców bez oporu. Tylko zwykłych ludzi żal... 

Nam potrzeba normalności; trwać przy zdrowych zmysłach, policzyć się i nabrać ducha. Pozdrawiam z nadzieją:)


Viva Cristo Rey!

Zmieniony ( 26.01.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.