Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 8 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow ZIMA rządu \"braci\" arrow e-dowody to klęska Polski. Wszystkie nasze dane zostaną oddane w ręce Niemiec!
Saturday 22 February 2020 02:42:35.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
e-dowody to klęska Polski. Wszystkie nasze dane zostaną oddane w ręce Niemiec! Drukuj Email
Wpisał: Witold Gadowski   
15.03.2019.

 

 

Witold Gadowski: e-dowody to klęska Polski. Wszystkie nasze dane zostaną oddane w ręce Niemiec!

[a nie „klęska PiS”, jak w oryginalnym tytule… MD]

2019-03-14 http://www.bibula.com/?p=107092

Rząd szumnie ogłosił sukces z wprowadzeniem e-dowodu zawierającego chip z naszymi danymi antropometrycznymi i innymi wrażliwymi informacjami, które będą o nas bardzo dużo mówiły. Będzie on bardzo głęboko wkraczał w naszą prywatność – mówi w swoim autorskim „Przeglądzie Tygodnia” Witold Gadowski.

Chip miał zostać przygotowany przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych. Teraz okazuje się, że technologię tego chipu, łącznie z całym mechanizmem informatycznym, weźmiemy od Niemców i to właśnie Niemcy będą mieli pełne plany polskich obywateli – podkreśla dziennikarz. – To nie sukces, to klęska. Znowu poza granicami naszego kraju będą wrażliwe dane o milionach Polaków. Tak działa poważne państwo? – pyta.

W ocenie Gadowskiego polskie władze poszły na skróty i przez to wzięły od Niemców cały mechanizm chipów. Z tego powodu to tam mają być zdeponowane wszystkie kody źródłowe. – To Niemcy będą przetwarzać po cichu dane wszystkich polskich obywateli. To oni będą mieli wszystkie dane wrażliwe, wszystkie dane wywiadowcze. Wszystko! – alarmuje.

Na końcu Witold Gadowski przypomina, że podobne afery miały miejsce już w przeszłości. – Sprzedano całe CERPO, czyli zestaw danych PZU. Został ukradziony i wywieziony za Odrę. A teraz co? Kolejna afera? – pyta dziennikarz.

Dlaczego w Polsce nie można zbudować żadnego systemu, który będzie ochraniał dane wrażliwe? Rząd PiS miał to robić! Mieliśmy stać się suwerennym państwem także w dziedzinie cyfrowego przetwarzania danych. Tymczasem jest coraz gorzej – podsumowuje.

Źródło: GadowskiTV/YouTube TKZmieniony ( 15.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.