Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 28 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papieże 19 arrow O satanicznym "świetle" Philippe'a Roqueplo i "oświeceniu" nim biskupa Franciszka.
Saturday 04 July 2020 08:33:02.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
O satanicznym "świetle" Philippe'a Roqueplo i "oświeceniu" nim biskupa Franciszka. Drukuj Email
Wpisał: RAM   
07.04.2019.

O satanicznym "świetle" Philippe'a Roqueplo i "oświeceniu" nim biskupa Franciszka.RAM 6 kwiecień 2019 http://ram.neon24.pl/post/148388,o-satanicznym-swietle-philippe-a-roqueplo

  2 kwietnia 2019 roku, włoski watykanista Aldo Maria Valli zamieścił na swym blogu (otrzymany od przyjaciela) list, koncentrujący się na wiele mówiącym szczególe, zawartym w wypowiedzi Bergoglia, jaka padła podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu wiozącego papieża do Rzymu (po zakończeniu jego wizyty w Maroku).

  Cristina Caricato z TV 2000 zapytała wtedy:

  «Jego Świątobliwość często oskarża diabła o ingerencje; zrobił to również podczas niedawnego summit'u na temat ochrony nieletnich. Wydaje mi się, że w w obecnym czasie diabeł jest niezwykle aktywny, także w kręgach kościelnych... Jak należałoby postępować, by stawić mu czoła, nade wszystko w kontekście skandalicznych przypadków pedofilii? Czy wystarczą ustawy prawne? Dlaczego diabeł jest dziś tak bardzo czynny?»

  Odpowiadając na pytanie dziennikarki, Bergoglio stwierdził:

  «Wspaniale, dziękuję za pytanie. Jedna z gazet – po moim wystąpieniu na spotkaniu prezydentów konferencji episkopatów (na temat ochrony nieletnich) – napisała, że: "Papież, w sprytny sposób, najpierw oznajmił, że pedofilia jest problemem światowym a nawet plagą globalną, potem coś tam rzekł na temat Kościoła, a na koniec umył ręce i za wszystko obwinił diabła". Czy nie wydaje się wam jednakże, iż ocena gazety jest nieco uproszczona?

  Moja wypowiedź jest klarowna. W latach '70, pewien filozof francuski dokonał rozróżnienia, które dało mi wiele światła. Tym filozofem był Roqueplo i to on oświecił mnie hermenutycznie. Roqueplo mówił, że by zrozumieć jakąś sytuację należy podać wszystkie (jej) interpretacje, a następnie szukać (ich) znaczeń, tj. tego co (dana interpretacja) oznacza w kontekście społecznym, jaki jest jej wymiar indywidualny lub religijny?»


  Zapytajmy więc: Kim jest filozof francuski, który tak «dobrze oświecił» Bergoglia?

  Otóż chodzi o Philippe Roqueplo, byłego dominikanina, jednego z najbardziej obłąkanych filozofów, jacy kiedykolwiek zaistnieli. Cóż bowiem można powiedzieć innego o człowieku, który na temat aborcji pisze między innymi: 

  «Jest rzeczą błędną wzywanie do poszanowania życia ludzkiego, by w ten sposób zabronić przeprowadzania wczesnej aborcji.

  W mojej opinii, to samo dotyczy zapłodnienia in vitro: ta procedura – przynajmniej w pewnych przypadkach – okaże się etyczna, więc tego rodzaju oczywistość moralna zdeterminuje przekonanie o tym, że embrion powstały w ten sposób nie jest automatycznie człowiekiem. (...)

  Taki embrion nie jest automatycznie człowiekiem, ponieważ jego przeznaczeniem nigdy nie było stanie się człowiekiem, jako że nikt nigdy nie pragnął przekształcenia go w człowieka.

  Sądzę, że wniosek ten dotyczy również przypadku embrionu, którego rozwój – nosząca go kobieta – w pełni świadomie, wkrótce po zorientowaniu się, że jest w ciąży – zamierza przerwać. Nie widzę powodu usprawiedliwiającego twierdzenie, że kobieta postępująca w ten sposób, kategorycznie sprzeciwia się poszanowaniu życia ludzkiego, na jakie zasługuje ono ze strony każdego z nas».

  Jeżeli nie wierzycie, że słowa te naprawdę zostały napisane przez katolika i ex dominikanina – zweryfikujcie sami. Oto źródło:

  Rozdział:  «Philippe Roqueplo, stanowisko etyczne wobec eksperymentów naukowych w sferze życia»  str. 84 i 85 książki «Aborcja w katolickiej dyskusji teologicznej» - wydawnictwo Queriniana, 1977 rok

  List zaprezentowany przez Aldo Marię Valli kończy konstatacja:

 

Roqueplo jest jednym z tych niegodziwych nauczycieli (w Kościele), którzy sprawili, że abortyzm przyjął się w kręgach katolickich.

Tak więc, «światło hermeneutyczne», emitowane przez francuskiego filozofa – na Bergoglia – jest – delikatnie mówiąc – sataniczne.

Tenże sam Philippe Roqueplo – w odpowiedzi na bardzo negatywną ocenę moralną ustawy o aborcji, zatwierdzonej przez Francuskie Zgromadzenie Narodowe – wyrażoną w roku 1975 przez kardynała François Marty – stwierdza:

  «Ale skąd oni to wiedzą? To rzecz doprawdy niewiarygodna, że po przeprowadzeniu tak wielu dyskusji, dalej podtrzymuje się ten namacalnie wręcz nieweryfikowalny aksjomat.

  Oczywiście, embrion – już od początku swego istnienia – przedstawia są sobą byt, który – gdyby pozwolono mu rozwijać się – stanie się człowiekiem a nie koniem. Pod tym względem embrion niewątpliwie jest bytem ludzkim, obdarzonym specyficznym potencjałem, zdolnym przekształcić go w człowieka.

Nie oznacza to jednakże, iż należy do świata ludzi. Embrion będzie do niego należał jedynie wtedy, gdy jego wprowadzenie do świata ludzi zostanie w sposób faktyczny zaakceptowane. W tym właśnie tkwi sedno sprawy. Jeżeli embrion zostanie zaakceptowany. Wszystko uwarunkowane jest od tegoż "jeżeli".

  Jednakże "jeżeli" jest kwestionowane.

  Twierdzi się, że "jeżeli" w ogóle nie istnieje, że przeznaczeniem embrionu – "ze względu na jego naturę" – jest stanie się człowiekiem i że na mocy tegoż przeznaczenia, embrion jest człowiekiem, który ma prawo do życia.

  Odpowiadam na to, że przy pomocy tego rodzaju rozumowania prowadzi się wyłącznie terroryzm intelektualny: zamyka się dyskusję a priori, bez dostarczenie jakiegokolwiek dowodu.

Żegluje się w całkowitej abstrakcji, ponieważ stwierdzenie, iż przeznaczeniem embrionu ludzkiego jest stanie się człowiekiem jedynie z powodu jego natury jest abstrakcją.

  Tym, co pokazuje, iż podobne rozumowanie jest abstrakcyjne jest fakt, że ciąża może być – i często jest – przerywana. Z czego wynika jednoznacznie, że przeznaczeniem embrionu jest stanie się człowiekiem jedynie wtedy, gdy matka – w łonie której embrion znajduje się – pozwoli na to. Tak więc cały dylemat dotyczący aborcji rozgrywa się wyłącznie w owej chwili».

  Wypowiedź zacytowana powyżej pochodzi z artykułu Philippe'a Roqueplo, zatytułowanego «No, monsignore», opublikowanego w numerze 7 magazynu «Politique Hebdo».

Dodajmy jeszcze, że «Politique Hebdo» był lewicowym tygodnikiem francuskim, założonym w roku 1970 przez komunistę Paul'a Noirot'a.

  Źródła:

https://www.aldomariavalli.it/2019/04/02/la-strana-luce-di-roqueplo-il-filosofo-citato-da-bergoglio/

https://www.culturacattolica.it/attualit%C3%A0/in-rilievo/ultime-news/2019/04/02/chi-%C3%A8-roqueplo-quel-filosofo-francese-che-pu%C3%B2-dare-molta-luce

https://fr.wikipedia.org/wiki/Philippe_Roqueplo

https://en.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Marty

https://fr.wikipedia.org/wiki/Paul_Noirot

https://www.queriniana.it/libro/l-aborto-nella-discussione-teologica-cattolica-1697

   

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

===================================


[Tenże Philippe'a Roqueplo, co to tak oświecił Franka hermenutycznie, po zrzuceniu habitu dominikanina założył „rodzinę”[ dokładniej parę rodzin] i pracował m. inn. jako "Responsable de 1983 à 1984 du secteur énergie" au sein du cabinet du ministre de l’Environnement … Później z moim kolegą Bernard'em Laponche zajmował się.. bezpieczeństwem jądrowym.. MD]


Zmieniony ( 09.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.