Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 47 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Wojny globalistów 19 arrow Buddyści i muzułmanie od lat prześladują chrześcijan. Kto odpowiada za rzeź na Sri Lance?
Saturday 04 July 2020 16:38:12.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Buddyści i muzułmanie od lat prześladują chrześcijan. Kto odpowiada za rzeź na Sri Lance? Drukuj Email
Wpisał: służby Sri Lanki   
21.04.2019.

 

 

Buddyści i muzułmanie od lat prześladują chrześcijan.

Kto odpowiada za rzeź na Sri Lance?


http://www.pch24.pl/buddysci-i-muzulmanie-od-lat-przesladuja-chrzescijan--kto-odpowiada-za-rzez-na-sri-lance-,67717,i.html#ixzz5lkKrYwVG


Według lokalnych mediów, już na początku kwietnia służby Sri Lanki miały informację o możliwych zamach samobójczych w kościołach w tym kraju. Odpowiedzialnymi za ataki miało być m.in. radykalne muzułmańskie ugrupowanie NTJ.

 

Do eksplozji doszło w kościele św. Antoniego w Kolombo, a także w świątyniach w Negombo, nieopodal stolicy i w Batticaloa na drugim końcu kraju. W tym samym czasie doszło także do trzech wybuchów w pięciogwiazdkowych hotelach Shangri-La, Kingsbury i Cinnamon Grand Hotel w Kolombo.

Zginęło łącznie co najmniej 205 osób, a ponad 500 zostało rannych. [liczby rosną, to dane na 18-tą w Wielkanoc. MD]

Według raportu Departamentu Stanu USA, niektóre chrześcijańskie grupy i kościoły zostały sklasyfikowane przez władze Sri Lanki jako „nielegalne zgromadzenia”. W tym samym raporcie mowa jest także o presji buddyjskich mnichów, by zamykać chrześcijańskie świątynie.

Zmieniony ( 21.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.