Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 117 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow W żydowskim kotle para wciąż buzuje arrow Newsweek w USA żąda, by Polska oddała "skradzione" nieruchomości
Monday 01 March 2021 14:43:44.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę. Powinna pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej... [było 2 014 tys..]

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Newsweek w USA żąda, by Polska oddała "skradzione" nieruchomości Drukuj Email
Wpisał: Daniel Schatz, Newsweek   
27.05.2019.

Newsweek w USA żąda, by Polska oddała "skradzione" nieruchomości


http://www.fronda.pl/a/newsweek-w-usa-chce-by-polska-oddala-skradzione-nieruchomosci,127424.html


Szokujący artykuł ukazał się przed kilkoma dniami na stronie internetowej amerykańskiego Newsweeka.

Daniel Schatz w tekście zatytułowanym „Poland must deal with its past – and return stolen property” stwierdza, że w Polsce istnieje 170 tys. nieruchomości „bezprawnie przejętych” od żydowskich ofiar Holokaustu.

W swoim artykule, który przetłumaczyć można jako „Polska musi zmierzyć się ze swoją przeszłością i oddać skradzione nieruchomości” wskazuje, że mają być one warte „miliardy dolarów”.

Pada też stwierdzenie, że Polska:

[…] musi uszanować pamięć o przeszłości, przyjmując kompleksowe przepisy przewidujące całkowitą restytucję majątku skradzionego przez nazistów i rządy komunistyczne [...]. Duchy przeszłości można zwalczać tylko wtedy, gdy narody wezmą odpowiedzialność za swoją historię, zamiast od niej uciekać”.

Jak widzimy, autor najwidoczniej miesza pojęcia tzw. mienia bezspadkowego z przejmowaniem w sposób nielegalny mienia po II wojnie światowej, za co można przecież w Polsce uzyskać wypłatę należnego odszkodowania, również w przypadku spadkobierców byłych właścicieli. Sugerowanie, że Polska wzbogaciła się na Holokauście oraz „ucieka od odpowiedzialności” jest po prostu skandaliczne. Czas na odpowiednią reakcję polskich władz. [tych liżących zad nienawistnikom i rabusiom?? MD]

tag/newsweek.com, niewygodne.info.pl

Zmieniony ( 27.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.