Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 54 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow ZIMA rządu \"braci\" arrow Huta Łaziska wyłącza trzy piece hutnicze. Wcześniej wygaszenie wielkiego pieca, stalowni w Krakowie
Saturday 24 August 2019 23:11:33.27.
W Y S Z U K I W A R K A
Huta Łaziska wyłącza trzy piece hutnicze. Wcześniej wygaszenie wielkiego pieca, stalowni w Krakowie Drukuj Email
Wpisał: Huta Łaziska   
06.06.2019.

Huta Łaziska wyłącza trzy piece hutnicze.

Wcześniej ogłoszono decyzję o czasowym wygaszeniu wielkiego pieca i stalowni w hucie w Krakowie.

Powodem rosnące ceny energii, które w Polsce są obecnie najwyższe w Unii Europejskiej

https://www.wnp.pl/energetyka/re-alloys-wylacza-trzy-piece-powodem-rosnace-ceny-energii,346963_1_0_0.html


Wyspecjalizowana w produkcji żelazostopów spółka Re Alloys na trzy miesiące wyłączyła trzy z siedmiu działających w Hucie Łaziska pieców hutniczych. Firma liczy na szybkie wprowadzenie zapowiadanych przez przedstawicieli rządu rozwiązań służących wsparciu przemysłu energochłonnego.

  • Firma zapewnia, że przestój nie odbije się negatywnie na załodze huty.

  • Zarząd spółki Re Alloys w swoim środowym oświadczeniu wskazał, że wzrost cen prądu miała zrekompensować przyjęta w grudniu ub. roku nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym, jednak nadal nie ma do niej rozporządzenia wykonawczego.

  • Przedstawiciele Re Alloys napisali, że obserwowany wzrost cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii był sygnalizowany prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki przez uczestników rynku jako wynik możliwych manipulacji.

"Decyzja (o czasowym wyłączeniu trzech pieców od 1 czerwca br. - red.) została podyktowana w głównej mierze rosnącymi cenami energii elektrycznej, które w Polsce są obecnie najwyższe w Unii Europejskiej" - poinformował zarząd hutniczej spółki.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy wyłączone piece i powiązane z nimi instalacje mają być remontowane. Firma zapewnia, że przestój nie odbije się negatywnie na załodze huty. "Mając na uwadze niezwłoczne wprowadzenie postulatów odbiorców energochłonnych, zarząd zdecydował o utrzymaniu pełnego zatrudnienia, z bieżącym monitorowaniem wprowadzenia oczekiwanych przez przemysł zmian" - napisano w oświadczeniu.
      Informację o wstrzymaniu pracy trzech pieców w Hucie Łaziska na co najmniej trzy miesiące jako pierwszy przekazał we wtorek związek Sierpień 80, który w sprawie sytuacji polskiego hutnictwa wysłał list do premiera Mateusza Morawieckiego. Związkowcy przypomnieli, że wcześniej decyzję o czasowym (od września br.) wygaszeniu wielkiego pieca i stalowni w hucie w Krakowie ogłosił koncern ArcelorMittal Poland. Wcześniej ten największy w Polsce wytwórca stali zrezygnował na razie z kompleksowego remontu wielkiego pieca w hucie w Dąbrowie Górniczej.
      Związek wnioskuje o spotkanie z premierem oraz wdrożenie rekompensat dla przedsiębiorstw energochłonnych. (...). Tylko rząd ma instrumenty, które mogą zmienić decyzje hutniczych firm (o wygaszaniu produkcji - red.). To niezwykle ważne dla tysięcy pracowników, ich rodzin oraz dla polskiej gospodarki" - napisali związkowcy z Sierpnia 80 w liście do premiera.

Zmieniony ( 06.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.