Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 10 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 17 , 18, 19+ arrow Budowa elektrowni jądrowej Flamanville opóźni się o kolejne trzy lata
Friday 06 December 2019 06:14:41.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Budowa elektrowni jądrowej Flamanville opóźni się o kolejne trzy lata Drukuj Email
Wpisał: Jean-Bernard Levy, prezes spółki EDF   
31.07.2019.

Budowa elektrowni jądrowej Flamanville opóźni się o kolejne trzy lata

[a koszty wzrosną czterokrotnie... MD]

https://biznesalert.pl/budowa-elektrowni-jadrowej-flamanville-opozni-sie-o-trzy-lata/Jean-Bernard Levy, prezes spółki EDF odpowiedzialnej za budowę bloku w elektrowni jądrowej Flamanville, poinformował, że ze względu na problemy ze spawami zakończenie projektu opóźni się o trzy lata.

Elektrownia jądrowa Flamanville znajduje się na półwyspie Cotentin, nad kanałem La Manche. Obecnie funkcjonują dwa reaktory jądrowe typu PWR, oba o mocy 1300 MW. W 2007 roku rozpoczęła się budowa kolejnego reaktora typu EPR, o mocy 1650 MW. Pierwotnie, termin ukończenia budowy został wyznaczony na rok 2013, a koszt projektu oszacowano na 4 miliardy euro.

W trakcie realizacji odnotowano opóźnienia, a koszty wzrosły do około 10 miliardów euro (dane z 2018 roku). Szacuje się, że koszty mogą wzrosnąć czterokrotnie.

Załadunek paliwa jądrowego wyznaczono [uprzednio… MD] na czwarty kwartał 2019 roku.

W trakcie budowy zauważono pęknięcia betonowej bazy oraz niepoprawnie zespawane elementy reaktora, tj. w rurach przesyłających parę, które przenikają dwie ściany obudowy. 21 marca 2018 roku odnotowano 33 błędy w spawach.

Reuters/Patrycja Rapacka/Piotr Stępiński

Zmieniony ( 31.07.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.