Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 65 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Masony 19+ arrow Zdeklasowana dama, wszechświatowa awanturnica, księżna Katarzyna Radziwiłł.
Saturday 29 February 2020 13:52:37.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zdeklasowana dama, wszechświatowa awanturnica, księżna Katarzyna Radziwiłł. Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna z Rzewuskich Radziwiłłowa   
08.09.2019.


Zdeklasowana dama, wszechświatowa awanturnica, księżna Radziwiłł.

[W tekście Autentyczność "SYJOŃSKICH PROTOKOŁÓW" wstępuje ta „dama”. Pan RW sprawdził, co to za jedna. MD]Katarzyna z Rzewuskich Radziwiłłowa (ur. 30 marca 1858 w Petersburgu, zm. 12 maja 1941 w Nowym Jorku) publicystka, pamiętnikarka i powieściopisarka, oszustka znana w Europie szczególnie z faktu sfabrykowania listów hrabiny Hańskiej do Balzaka. Córka Adama Rzewuskiego, generała rosyjskiego i siostra Stanisława, powieściopisarza oraz dramaturga.
W 1896 poznała Cecila Rhodesa, który stał się obiektem jej szczególnego zainteresowania przez kilka następnych lat. Wykorzystywała każdą okazję, żeby pokazać się w jego towarzystwie. Niektórzy biografowie uważają, że przez krótki okres łączył ich związek intymny (istniały relacje o rzekomym homoseksualizmie Rhodesa, jednak brak na to jednoznacznych dowodów). Po przyjeździe do Południowej Afryki rzuciła się w wir życia towarzyskiego wśród miejscowej arystokracji, wywołując liczne skandale i sprawiając Rhodesowi wiele kłopotów, m.in. złożyła mu propozycję małżeństwa. 
Korzystając z faktu, że nie miała pieniędzy na zapłacenie rachunków, Rhodes wymógł na niej powrót do Europy. Do Południowej Afryki wróciła w 1901 i zaczęła wydawać magazyn Greater Britain, jakoby propagujący idee Rhodesa. Ponieważ koszty wydawania pisma były większe niż wpływy, skorzystała z faktu, że Rhodes wrócił na leczenie do Wielkiej Brytanii i zaczęła podrabiać jego podpisy, nie tylko w listach i telegramach, ale również na czekach i zobowiązaniach bankowych. 
W 1902 trafiła do więzienia, z którego wyszła w sierpniu 1903 i powróciła do Europy.
W 1906 rozwiodła się z Wilhelmem Radziwiłłem, co spowodowało odrzucenie jej przez dzieci i pozostałą rodzinę. Następnie wyszła za mąż za szwedzkiego inżyniera i przedsiębiorcę, Karla Emilea Kolba-Danvina. Wraz z nim przybyła w 1917 do Nowego Jorku, gdzie wkrótce Kolb-Danvin nagle zmarł. 
Po zwycięstwie rewolucji październikowej utraciła w Rosji swoje dobra i tym samym źródła finansowania. Od tej pory utrzymywała się głównie z pisarstwa, dzięki któremu w połączeniu z nieobyczajnym stylem życia zyskała miano femme fatale. W Stanach Zjednoczonych pozostała już do końca życia. Zmarła w Nowym Jorku na zawał serca w wieku 83 lat.
She settled in New York City where she spent the rest of life. Radziwiłł played a major role in exposing The Protocols of the Elders of Zion. In 1921, she gave a private lecture in New York in which she claimed that the Protocols were compiled in 1904-1905 by Russian journalists Matvei Golovinski and Manasevich-Manuilov at the direction of Pyotr Rachkovsky, chief of the Okhrana, the Russian secret service in Paris.  Golovinski worked together with Charles Joly (son of Maurice Joly) at Le Figaro in Paris. This account, however, contradicts the basic chronology of the Protocols publication as they already had been published in 1903 in the Znamya newspaper. Moreover, in 1902, Rachkovsky was dismissed from the Paris Okhrana and returned to St. Petersburg. Radziwill's statements were cited during the Berne Trial by Russian witnesses in 1934 and by experts in 1935; they gave evidence that her date of 1905, when Matvei Golovinski would have shown her a manuscript of The Protocols of the Elders of Zion ("with a big blue ink spot on the first page") in Paris, is obviously an error of chronology, possibly caused by a typo in her article published in The American Hebrew and reprinted by The New York Times.

=========================

mail:  Krew Rzewuskich....

Zmieniony ( 08.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.