Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 17 , 18, 19+ arrow Skorodowane systemy [starszego] reaktora spowodowały zatrzymanie pracy EJ we Flamanville
Thursday 13 August 2020 02:34:40.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Skorodowane systemy [starszego] reaktora spowodowały zatrzymanie pracy EJ we Flamanville Drukuj Email
Wpisał: EDF i Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego   
18.09.2019.

Skorodowane systemy [starszego] reaktora spowodowały zatrzymanie pracy EJ we Flamanville

Przerażeni mieszkańcy dostali już nawet płyn Lugola

https://nczas.com/2019/09/18/skorodowane-systemy-reaktora-spowodowaly-zatrzymanie-pracy-elektrowni-atomowej-we-francji-przerazeni-mieszkancy-dostali-juz-nawet-plyn-lugola/We Francji zatrzymano prace dwóch reaktorów elektrowni jądrowej po odkryciu śladów korozji w systemach zapasowych pierwszego reaktora. Do zamknięcia reaktora Flamanville 1 (departament Manche) doszło w środę 18 września 2019 r.

Reaktor wyłączono na „czas nieokreślony”. Podczas inspekcji przeprowadzonych wspólnie przez firmę energetyczną EDF i Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego wykryto korozję. Takie przeglądy dokonywane są co 10 miesięcy.

Elektrownia Flamanville została niedawno została objęta „wzmocnionym nadzorem” przez Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego (ASN) ze względu wykryte tam już wcześniej usterki. Nieoficjalnie mówi się, że przerwa w pracy tego reaktora potrwa co najmniej do 2 października.

Wcześniej po kontroli wyłączono już z użytku reaktor nr 2. Naprawa tego reaktora ma już 5 miesięcy opóźnienia i wznowienie jego pracy odbędzie się najwcześniej 5 grudnia. Trzeci reaktor jest w jeszcze w budowie, więc praca elektrowni we Flamanville jest właściwie sparaliżowana. Oddanie do użytku rektora nr 3 też było wielokrotnie odraczane.

[To we Flamanville budują od kilkunastu lat reaktor nr 3 typu EPR, o mocy 1650 MW. Koszty projektu wzrosły cztery do pięciu razy. Są dalsze wieloletnie opóźnienia… MD]

Problemy Flamanville nałożyły się w czasie z akcją zapewnienia wszystkim mieszkańcom żyjącym w promieniu 20 km od francuskich elektrowni atomowych dawek jodu. Poszerzenie o 10 km stref, w których trzeba zapewniać mieszkańcom płyn Lugola, wywołało ich zaniepokojenie.

Zmieniony ( 18.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.