Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 91 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Kultura 18 arrow Tokarczuk, Holland Janda zarzucają antysemityzm... Jackowi Kaczmarskiemu.Nie mogą mu wybaczyć chrztu
Monday 21 September 2020 11:27:23.30.
migawki
 

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Tokarczuk, Holland Janda zarzucają antysemityzm... Jackowi Kaczmarskiemu.Nie mogą mu wybaczyć chrztu Drukuj Email
Wpisał: Piotr Lisiewicz   
10.11.2019.

Tokarczuk, Holland i Janda zarzucają antysemityzm… Jackowi Kaczmarskiemu (FILMik)Nie mogą Jackowi wybaczyć że się ochrzcił przed śmierciąPiotr Lisiewicz

https://niezalezna.pl/296621-obled-tokarczuk-holland-i-janda-zarzucaja-antysemityzm-jackowi-kaczmarskiemu-film


Pod listem protestacyjnym przeciwko powołaniu Piotra Bernatowicza na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej podpisała się grupa lewicowych artystów, na czele z Olgą Tokarczuk, Agnieszką Holland i Krystyną Jandą. „W sferze publicznej nie ma miejsca na (…) piosenki pełne antysemickich stereotypów (audycja Arsenał Kultury, Radio Poznań, 2017)” – napisali oni. Wte4dy w audycji Piotra Bernatowicza ukazała się tylko jedna piosenka o tematyce żydowskiej – „Opowieść pewnego emigranta” Jacka Kaczmarskiego i to o nią chodzi autorom listu.

Jak Bernatowicz odpowiada na ataki? Zobacz FILM poniżej!

- Jest podpis Olgi Tokarczuk, co oznacza, że mam przeciwko sobie połowę żyjących polskich noblistów. Dziwi mnie, gdzie podpis drugiej połowy [Nie mogłem w pamięci znaleźć tej „drugiej p[o0płlowy”, wreszcie gugle mi podały: To BOLEK!! md] – żartuje Piotr Bernatowicz i zachęca do wysłuchania piosenki Kaczmarskiego.

To historia Żyda, miłośnika Mozarta i Bacha, przedwojennego komunisty, potem ubeka i emigranta w Ameryce. Tragiczna, napisana z wrażliwością na zawikłany ludzki los, ale także na prawdę.

Zarzut, że piosenka Jacka Kaczmarskiego jest „naszpikowana antysemickimi kliszami” pojawił się w samej audycji ze strony Piotra Foreckiego z Krytyki Politycznej, politologa z Uniwersytetu Poznańskiego.

Teraz powielili go autorzy protestu.

- Okazuje się, że tej piosenki Kaczmarskiego nie można rozpowszechniać! Trzeba to koniecznie zgłosić portalowi YouTube. Oto nowa odsłona lewicowej cenzury komentuje Bernatowicz.

O tym, jak został ubekiem, wyrywającym paznokcie, bohater piosenki Jacka Kaczmarskiego opowiada:

A potem mnie – lojalnego komunistę –
Przekwalifikowali na manikiurzystę.
Ja kocham Mozarta, Bóg – to dla mnie Bach,
A tam, gdzie pracowałem – tylko krew i strach.
Spałem dobrze – przez ścianę słysząc ludzkie krzyki,
A usnąć nie mogłem przy dźwiękach muzyki.
W następstwie Października tak zwanych „wydarzeń”
Już nie byłem w Urzędzie, byłem dziennikarzem.
Ja znałem języki, nie mnie uczyć jak
Pisać wprost to, co łatwiej można pisać wspak.
Wtedy myśl się zrodziła – niechcący być może –
Żem się z krajem tym związał – jak mogłem najgorzej.

Co Bernatowicz sądzi o atakach, do których sygnał dała Dorota Nieznalska, autorka słynnego „dzieła” przedstawiającego genitalia na krzyżu? Dlaczego polska sztuka tworzona jest pod upodobania zachodnich, neomarksistowskich kuratorów, zamiast prezentować polską kulturę innym narodom? Jak brutalnie wyeliminowano z niej znakomitych artystów, którzy tworzyli w latach 80., w czasach buntu przeciw Jaruzelskiemu i nie godzili się na polityczną poprawność? Jak działa tzw. „mafia bardzo kulturalna”? Skąd wziął się Piotr Bernatowicz i jego bunt przeciwko niej?

O tym wszystkim Bernatowicz opowiedział w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem”. Rozmowa poniżej:

https://youtu.be/Hl-yOUsRbh8

========================

mailem:

Nie mogą Jackowi wybaczyć że się ochrzcił  przed śmiercią  

TAK.. Więc się przed chwilą gorąco pomodliłem, by i te babska zdążyły przed śmiercią się nawrócić, dostały łaskę Boga Jedynego. MDZmieniony ( 10.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.