Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 72 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow biomasa... arrow Anioł POSTĘPU: Za palenie w kotle drewnem - paliwem dającym zero netto CO2 - więzienie!!
Wednesday 27 May 2020 11:04:18.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Anioł POSTĘPU: Za palenie w kotle drewnem - paliwem dającym zero netto CO2 - więzienie!! Drukuj Email
Wpisał: Krakowski sąd   
20.11.2019.

 

 

Anioł POSTĘPU: Za palenie w kotle drewnem - paliwem dającym zero netto CO2 - więzienie!!

Kraków w czołówce zbrodniczego absurdu.

https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/miesiac-pozbawienia-wolnosci-dla-mieszkanca-palacego-drewnem-i-weglem-wazny-wyrok-w-krakowie,135281.html


OCHRONA ŚRODOWISKA


Miesiąc pozbawienia wolności dla mieszkańca palącego drewnem i węglem. Ważny wyrok w Krakowie

PAP/JS    20 listopada 2019Krakowski sąd skazał na miesiąc pozbawienia wolności mieszkańca, który palił w piecu centralnego ogrzewania drewnem i węglem - zabronionymi rodzajami paliw - poinformował rzecznik straży miejskiej Marek Anioł.

Rzecznik SM dodał, że sąd rejonowy wymierzył mężczyźnie karę miesiąca ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne, w wymiarze 20 godzin.

Zarzucono mu, że w październiku palił w piecu centralnego ogrzewania zabronionymi rodzajami paliw - drewnem i węglem, ignorując tym samym przepisy uchwały antysmogowej. Nieprawidłowości wykazała kontrola przeprowadzona przez straż miejską.

"Sąd uznał, że okoliczności zdarzenia i wina obwinionego nie budzą wątpliwości, i uznał ten czyn za wykroczenie w związku z Uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 15 stycznia 2016r. w sprawie wprowadzenia na obszarze Gminy Miejskiej Kraków ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw" - poinformował Anioł.

W przesłanej informacji przypomniano, że od początku września br. w instalacjach grzewczych dopuszczone jest stosowanie wyłącznie paliw gazowych - gazu ziemnego wysokometanowego lub zaazotowanego albo lekkiego oleju opałowego.

Zapowiedziano, że "wobec osób ignorujących przepisy uchwały antysmogowej wyciągane są konsekwencje wynikające z przepisów prawa". Osoba, która je łamie można zostać pouczona lub ukarana mandatem w wysokości od 20 do 500 zł. Sprawa może trafić także do sądu - wówczas łamiącemu przepisy grozi grzywna nawet do pięciu tys. zł.

Dodano, że "każdy ujawniony przypadek spalania paliw stałych jest rozpatrywany indywidualnie". Przy ustalaniu wysokości kary brane są pod uwagę m.in. kwestie socjalne i techniczne. [Oczywiście, musi być otwarta ogromna brama dla łapówkarstwa MD]

Przyjęta uchwała, która zakazuje używania paliw stałych do ogrzewania w Krakowie, od 1 września 2019 r. wprowadziła na obszarze miasta całkowity zakaz palenia węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi w kotłach, piecach i kominkach.

Zakaz dotyczy nie tylko domowych pieców i palenisk węglowych, ale także kominków i ciężkich, stacjonarnych grillów (ale już nie tych sezonowych, rusztów i rożen rozkładanych okazjonalnie). Regulacje dotknęły także punktów gastronomicznych. 

=======================

Prawnik powiada, że "do pierdla nie mogą". Ja dodaję: No, chyba, że w Centrum rozsądku- Krakowie

Mnie poskromili w takiej zbrodniczej działaności wieloma ANONIMOWYMI donosami [takiej dalekiej sąsiadki - W. , wyjątkowo wrednej] - i wreszcie mandatem znudzonej ciągłymi przyjazdami Straży Ekolo... 

To teraz, w razie mrozów, muszę sobie przygotować szczoteczkę do zębów i worek sucharów?

Zmieniony ( 20.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.