Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 135 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Ekolog: "Środowiska ekolo" straszą katastrofą w przyszłości, a Niemcy DZIŚ kolonizują nas i trują.
Sunday 24 October 2021 11:12:44.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Ekolog: "Środowiska ekolo" straszą katastrofą w przyszłości, a Niemcy DZIŚ kolonizują nas i trują. Drukuj Email
Wpisał: Jarosław Jarema Dubiel   
14.12.2019.

Ekolog: Środowiska ekologiczne straszą katastrofą w przyszłości, a Niemcy DZIŚ kolonizują nas i trują


14.12.2019 https://www.tysol.pl/a40986-Ekolog-Srodowiska-ekologiczne-strasza-katastrofa-w-przyszlosci-a-Niemcy-DZIS-kolonizuja-nas-i%C2%A0truja


Toczy się wojna chemiczno-biologiczna. Przeciwdziałanie temu jest patriotycznym obowiązkiem! – mówił w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Jarosław „Jarema” Dubiel, działacz opozycji od lat 70., współpracownik KOR, aktywista ekologiczny, współpracownik pisma „Zielone Brygady” i prezes fundacji Ruchu Wolność i Pokój.

Zdaniem Jarosława Dubiela panujące obecnie „nastawienie proekologiczne jest mitem”. – Wszyscy skupiają się głównie na ograniczaniu emisji CO2, tymczasem są problemy znacznie poważniejsze, na które nie zwraca uwagi nikt – stwierdził.
Chodzi o setki tysięcy ton śmieci wwożonych do Polski z wielu krajów Unii Europejskiej takich jak m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Austria czy Włochy, a także spoza UE. W Polsce składuje się także odpady z Australii, Ukrainy, a nawet z Afryki.

Dubiel podkreśla, że śmieci trafiających do naszego kraju „nie ma gdzie składować”. Trafiają na wysypiska, które w naszym kraju w ogóle nie są przystosowane do składowania odpadów toksycznych – zauważa „Jarema”.
Ekolog zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz: „co jakiś czas wysypiska te są podpalane”. – Pożary sprawiają, że w powietrzu pojawiają się trujące substancje. Takie jak dioksyny. Powstają podczas spalania PCW, czyli polichlorku winylu. Dioksyny powodują raka, wyżerają skórę – podkreśla aktywista.
Jarosław Dubiel mówi o hipokryzji Niemiec, które prowadzą zieloną politykę i się nią szczycą, ale… gdy to nie jest możliwe „zielona polityka w wykonaniu Niemiec polega na masowym wywożeniu toksycznych odpadów za granicę”. – Trafiają one w dużej ilości do Polski – zwraca uwagę.
Zdaniem Dubiela środowiska ekologiczne skupiają się na widmie katastrofy klimatycznej w dalekiej przyszłości, a nie dostrzegają znacznie poważniejszego problemu.

Zostaniemy zasypani i udusimy się śmieciami i toksycznymi odpadami przywożonymi bez opamiętania do naszego kraju. Ta katastrofa już się dzieje – twierdzi „Jarema”.
Aktywista zwrócił się także do środowisk patriotycznych. Jego zdaniem należy pamiętać o rocznicach i zbrodniach sprzed lat, ale należy zauważyć, że „Niemcy również dziś kolonizują i trują”. – Toczy się wojna chemiczno-biologiczna. Przeciwdziałanie temu jest patriotycznym obowiązkiem! – nawołuje ekolog.
Zmieniony ( 14.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.