Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 90 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 19 arrow Ks. prof. D. Kowalczyk: Sojusz antykultury i prymitywnej komercji chce zabić sens Bożego Narodzenia
Monday 21 September 2020 10:59:32.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Ks. prof. D. Kowalczyk: Sojusz antykultury i prymitywnej komercji chce zabić sens Bożego Narodzenia Drukuj Email
Wpisał: Ks. prof. Dariusz Kowalczyk   
14.12.2019.

Ks. prof. Dariusz Kowalczyk: Sojusz antykultury i prymitywnej komercji chce zabić sens Bożego Narodzenia

http://www.pch24.pl/ks--prof--dariusz-kowalczyk--sojusz-antykultury-i-prymitywnej-komercji-zabija-sens-bozego-narodzenia,72746,i.html#ixzz686W5LqXL„Antykultura to część ideologii, która chce robić nieustanną rewolucję, by tworzyć nowy świat i nowego człowieka. Bliska jest jej wulgarna, nastawiona na zysk część popkultury. Ten sojusz antychrześcijańskich ideologii z prymitywną komercją widać przed świętami Bożego Narodzenia”, pisze na łamach tygodnika „Gość Niedzielny” ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ, dziekan Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

 Duchowny przypomina, że „piękno sztuki inspirują Boży aniołowie”, zaś wszelkiej maści „brzydotę antysztuki wspiera diabeł, który nie bez powodu nazywany jest małpą Pana Boga, czyli kimś, kto przedrzeźnia stwórcę i wynaturza Jego dzieła”, czego najlepszym potwierdzeniem jest okres poprzedzający święta Narodzenia Pańskiego.

 „Z jednej strony liberalna lewica przekonuje nas, że w miejscach publicznych należy zrezygnować z symboli, obrazów, pieśni, które jakoś nawiązują do Jezusa narodzonego w Betlejem, bo ponoć mogłoby to urazić uczucia muzułmanów, Żydów, niewierzących itd., a z drugiej wszechobecna reklama przypomina nam, że idą święta, i że aby doświadczyć magii świąt, trzeba koniecznie kupić jakiś tam produkt, podkreśla ks. prof. Kowalczyk.

 Jego zdaniem rezultatem takiego podejścia jest fakt, że wprawdzie „wszyscy gadają o świętach”, ale do końca nie wiadomo, co właściwie mamy świętować. „Kolejną zimę bez śniegu? Zielone drzewko? A może bałwanka”, ironizuje dziekan Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

 Mając to wszystko na uwadze ks. prof. Kowalczyk wzywa polskie rodziny katolickie go kultywowania adwentowych i bożonarodzeniowych zwyczajów. „Trzeba wykorzystać różna okazje, by przekazywać dzieciom wiarę w Boga, który narodził się człowiekiem, i kulturę, która tę wiarę na różne sposoby wyraża. (…) Przygotujmy się z kulturą na Boże Narodzenie”, podsumowuje kapłan.

 Źródło: tygodnik „Gość Niedzielny” TK

Zmieniony ( 14.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.