Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow wieś; \"bitwa o handel\" arrow Pomoc w żniwach albo orce - zgłosić działalność, założyć podatkową księgę przychodów i rozchodów.
Saturday 26 September 2020 07:15:00.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pomoc w żniwach albo orce - zgłosić działalność, założyć podatkową księgę przychodów i rozchodów. Drukuj Email
Wpisał: fiskus   
02.01.2020.

Pomoc w żniwach albo orce - zgłosić działalność, założyć podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Dochody "sygnalistów" ??

Beata Pachnik- Łodzinska.

 Bardzo często się zdarza, że rolnik posiadający sprzęt rolniczy świadczy usługi orki, albo zbioru zboża dla innych rolników.

"Świadczenie osobom trzecim usług rolniczych jest działalnością gospodarczą. Rolnik powinien więc zgłosić działalność, założyć podatkową księgę przychodów i rozchodów. Chyba że wybierze opodatkowanie w formie ryczałtowej."

Okazjonalna "pomoc" w żniwach albo orce można byłoby zaliczyć do działalności nieewidencjonowanej. Jeżeli prowadzi się ją jednak w sposób częstotliwy i ciągły, ma ona charakter działalności gospodarczej. Taka działalność może rzutować na prawo do podlegania ubezpieczeniom społecznym w ZUS. 

W polskim systemie prawnym sąsiedzka pomoc na wsi może skutkować daleko idącymi konsekwencjami prawno-podatkowymi. W dobie tzw płatnych "sygnalistów" może się okazać, że sąsiad najpierw przyjmie pomoc, a następnie zakabluje do fiskusa celem zarobku 15% nałożonej kary.  

Już nie jeden w zamian za dobre serce musiał mieć twardą d... , pilnujcie się zatem, przypomnijcie sobie komu i za ile "pomagaliście w sezonie i dopiszcie do zeznania odpowiednie kwoty celem opodatkowania. 

Sygnaliści pamiętajcie, że nieodpłatna pomoc stanowi dla was dochód, zatem i was ktoś może "wsypać" do skarbówki.

Zmieniony ( 03.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.