Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 41 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow Podatki to "nasze zbawienie" arrow Tajna instrukcja fiskusa. Brać się za uczciwych, a oszustów zostawić, bo sprytniejsi
Friday 07 August 2020 00:26:41.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Tajna instrukcja fiskusa. Brać się za uczciwych, a oszustów zostawić, bo sprytniejsi Drukuj Email
Wpisał: kierownictwo Izby Skarbowej w Kielcach   
12.01.2020.

Tajna instrukcja fiskusa.

Brać się za uczciwych, a oszustów zostawić, bo sprytniejsi

https://innpoland.pl/145555,fiskus-zostawi-oszustow-w-spokoju-bo-sa-od-niego-sprytniejsi?fbclid=IwAR1JiHrjZqI4sUJbgtK_GzGLV3yioiF3bX1HJjtqkGeWbMwV-VydxdARuYI

     Olbrzymią burzę w sieci wywołało upublicznione pismo kierownictwa Izby Skarbowej w Kielcach, w którym wprost zaleca urzędnikom ściganie legalnie działających firm, które dysponują odpowiednim majątkiem. Dlaczego? Bo z przestępców podatkowych i tak nie da się nic ściągnąć. Fiskus usiłuje łagodzić sytuację.

Pismo kieleckiej KAS wyciekło do sieci, upublicznił je któryś z urzędników, zdziwiony jego treścią. Faktycznie może ona szokować.
Kierownictwo Izby wprost zaleca, by przed kontrolą w danej firmie upewnić się, że ma ona majątek, który można byłoby zająć. Kontrolerzy mają po prostu iść na łatwiznę i nie zajmować się sprawami wyłudzeń podatku, w których szanse na odzyskanie pieniędzy są niewielkie. Czyli odpuszczają przestępcom i zajmują się przedsiębiorcami, którym coś można zabrać.
– Nie wykazuj majątku, wyprowadź go za granicę, narób przekrętów i ogłoś upadłość, a będziesz bezkarny. Tak działa KAS. Dalej bijmy słabych – pisze rozżalony urzędnik.
W piśmie czytamy też, że kontrolerzy od razu wydawali decyzje o zabezpieczeniu na majątku podatnika. Tak po prostu, byle coś zająć.

Czy to tylko nadgorliwość?
Pismo opublikował m.in. znany fanpage Białe Kołnierzyki, opisujący patologie w polskim biznesie. Pierwotnie istniały obawy co do autentyczności pisma, ale rozwiała je centrala KAS, która ustosunkowała się do sprawy i przyznała, że to nadgorliwość kieleckich urzędników i pismo nie odzwierciedla rzeczywistych zamierzeń fiskusa.

Zmieniony ( 12.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.