Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 146 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 20+ arrow O walce lichwy z gotówką i tego skutkach...
Wednesday 20 January 2021 16:53:09.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
O walce lichwy z gotówką i tego skutkach... Drukuj Email
Wpisał: RAM   
29.01.2020.

O walce lichwy z gotówką i tego skutkach…Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

29.01.2020 http://ram.neon24.pl/post/152887,o-walce-lichwy-z-gotowka-i-tego-skutkach


" Operacje finansowe w najwyższym stopniu przestępcze staną się bezkarne, a banki centralne bedą wspomagać je kwotami wręcz upiornie nieograniczonymi. W społeczeństwie bezgotówkowym – upadłość banków staje się niewidoczna…"

========================

INDIE: Amerykańska "pomoc" w wojnie z gotówką

INDIA: LA “MANINA” USA DIETRO LA GUERRA AL CONTANTE

http://www.maurizioblondet.it/india-la-manina-usa-dietro-la-guerra-al-contante/


Maurizio Blondet     14 styczeń 2017        tłum. RAM

  Bardzo mało osób wie o tym, że  przy ONZ-cie działa agencja o nazwie United Nations Capital Development Fund  (UNCPD), za to znają ją dobrze  Master Card Foundation oraz Bill & Melinda Gates Foundation, ponieważ są oni najhojniejszymi jej darczyńcami.

Tak naprawdę agencja, o której mowa jest ukrytą centralą ideologiczną projektu zniesienia gotówki w skali ogólnoświatowej.

United Nations Capital Development Fund  (UNCPD)

http://www.uncdf.org/

https://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Capital_Development_Fund

United Nations Capital Development Fund  (UNCPD) – razem z Billem Gates'em oraz spółkami kapitałowymi zajmującymi się emitowaniem kart kredytowych, takich jak Master Card – są autorami bezwzględnego eksperymentu społecznego, mającego obecnie miejsce w Indiach.

Tworzenie pierwszej na świecie cashless society odbywa się kosztem miliarda indyjskich ubogich, którzy ani nie mają, ani mieć nie mogą własnego konta w banku.

  Zrekonstruowanie całości procederu, tj. zidentyfikowanie osób za niego odpowiedzialnych oraz sposobu realizacji eksperymentu in corpore vili – stanowi pouczające kompendium metod, przy pomocy których odbywa się zakulisowo narzucanie interesów USA.

  Przy nowojorskiej siedzibie United Nations Capital Development Fund ("Fundusz Rozwoju Kapitału" – trzeba przyznać całkiem wyraziste określenie) znajduje się także  agencja "Better Than Cash Alliance" (Unia - "Wybór Lepszy Od Gotówki" – co również jest niedwuznaczne), założona w roku 2012 przez grupę czystych utopistów, lansujących zlikwidowanie gotówki. Należą do nich Mastercard, Visa, Michael & Susan Dell Foundation, Omidyar Network (eBay) oraz  Citi. Podsumowując – są to IT (information technology), e-commerce i grupy holdingowe, które z totalitarnego przejścia na płatność elektroniczną oczekują zarobienia miliardów.

 

Better than Cash Alliance

https://www.betterthancash.org

https://en.wikipedia.org/wiki/Better_Than_Cash_Alliance

  Wspólnikami agencji Better than Cash Alliance są: znany fundusz "filantropijny" i "humanitarny" - Bill & Melinda Gates Foundation oraz United States Agency for International Development (USAID) – agencja amerykańskiego Departamentu Stanu, będąca jedną z głównych "przykrywek" CIA dla operacji zewnętrznych.

  Bill & Melinda Gates Foundation

http://www.gatesfoundation.org /

https://en.wikipedia.org/wiki/Bill_%26_Melinda_Gates_Foundation

 

United States Agency for International Development (USAID

https://www.usaid.gov/

https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Agency_for_International_Development

 

United States Agency for International Development (USAID) ma biuro w New Delhi i pełni rolę doradcy rządu Indii.

  Jedynie w październiku ubiegłego roku – tj. zaledwie na miesiąc przed tym, jak Narendra Modi - premier Indii zapowiedział likwidację najczęściej używanych przez Hindusów banknotów -  wyszło na jaw, że w kraju działa stowarzyszenie "Catalyst – Inclusive Cashless  Payment  Partnership" (finansowane przez USAID – nie ujawniono jednakże wysokości subwencji), które w swym pierwszym komunikacie prasowym z dnia 14 października określiło swą działalność w Indiach jako - "kolejną fazę współpracy pomiędzy USAID i indyjskim ministerstwem finansów w celu realizacji powszechnej inkluzji finansowej".

 

Narendra Modi

https://en.wikipedia.org/wiki/Narendra_Modi

  Catalyst  – Inclusive Cashless  Payment  Partnership

http://www.catalyst.org/who-we-are

  Cashless India

http://cashlessindia.gov.in/

 

USAID LAUNCHES CATALYST TO DRIVE CASHLESS PAYMENTS IN INDIA

https://www.usaid.gov/india/press-releases/oct-14-2016-usaid-launches-catalyst-drive-cashless-payments-india

 

A Well-Kept Open Secret: Washington Is Behind India’s Brutal Experiment of Abolishing Most Cash

http://www.zerohedge.com/news/2017-01-12/well-kept-open-secret-washington-behind-india%E2%80%99s-brutal-experiment-abolishing-most-ca

 

Tu należy przypomnieć, że w drewnianej nowomowie orwellowskiej – likwidacja pieniądza fizycznego lansowana jest jako  "inkluzja" tzn. "włączenie" ubogich – czyli ułatwienie im wejścia do kontekstu uszczęśliwiających dobrodziejstw systemu bankowego, z którego do tej pory byli wykluczeni.

  Zauważmy, że wszystko to ma miejsce pomimo, iż – jak ustaliła to sama agencja USAID – aż 97 % transakcji jest realizowana w Indiach z użyciem gotówki, tylko 55 % Hindusów posiada konto w banku, przy czym – uwaga - "wyłącznie 29 % z nich zostało użyte w ostatnich 3 miesiącach". Tak to, poprzez likwidację gotówki ubodzy w Indiach zostali wykluczeni z gospodarki, czego konsekwencje pojawią się w przyszłych miesiącach.

  Oczywiście - "panom świata" na indyjskich biedakach zupełnie nie zależy. Jonathan Addleton, amerykański ambasador w Indiach, będący również szefem indyjskiej misji USAID wyraził się w sposób bardzo klarowny:  "Indie przodują w skali światowej jak chodzi o cyfryzację ekonomii i stwarzanie nowych możliwości dla części społeczeństwa, do której dotarcie jest utrudnione. Catalyst będzie wspierał tego rodzaju wysiłki, koncentrując się na urzeczywistnieniu codziennych zakupów bezgotówkowych".

  Jonathan Addleton

https://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Addleton

https://www.usaid.gov/who-we-are/organization/jonathan-addleton

 

Siedziba agencji  Catalyst w Delhi - w której mają udziały USAID oraz indyjskie ministerstwo finansów znajduje się w biurach IFMR – Institute for Financial Management and Research – instytucji badawczej, członkiem której jest  Nachiket Mor - szef oddziału  Gates Foudation w Indiach i która finansowana jest przez darczyńców amerykańskich, a także udziałowców  "Better Than Cash Alliance". Jak można przeczytać w entuzjastycznym oświadczeniu USAID - "W inicjatywie ministerstwa finansów i USAID bierze udział ponad 35 znaczących organizacji indyjskich, amerykańskich i międzynarodowych".

  Institute for Financial Management and Research.

http://ifmr.ac.in/

https://en.wikipedia.org/wiki/Institute_for_Financial_Management_and_Research

  Nachiket Mor

https://en.wikipedia.org/wiki/Nachiket_Mor

 

Można zapytać, dlaczego indyjski organ emisyjny nie sprzeciwił się przedsięwzięciu, czy też nie wyraził w związku z nim wątpliwości?

Odpowiedź jest prosta: dyrektorem Reserve Bank of India, od roku 2013 do września 2016 był Raghuram Rajan, który po zakończeniu swej kadencji powrócił do swego wcześniejszego zajęcia, czyli pracy docenta na wydziale ekonomii Uniwersytetu w Chicago.

  Raghuram Rajan https://en.wikipedia.org/wiki/Raghuram_Rajan

  Od roku 2003 do roku 2006 Raghuram Rajan był głównym ekonomistą Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie. "Hindus", o którym mowa zajmował także stanowisko prezydenta  American Finance Association. Za swe teorie otrzymał obfite nagrody od Deutsche Bank, a także od Infosys oraz  "Nagrodę Financial Times – Goldman Sachs za najlepszą książkę z dziedziny ekonomii". Czasopismo "Euromoney" zaś obwołało go "Hindusem roku".

  American Finance Association

http://www.afajof.org/view/index.html

https://en.wikipedia.org/wiki/American_Finance_Association

  Infosys Limited

https://en.wikipedia.org/wiki/Infosys

  Być może Rajan zastąpi Christine Lagarde na stanowisku szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Tak czy owak jest on jednym z transnarodowych technokratów (i jak ich nazywał De Gaulle - "bezpaństwowców"), wyselekcjonowanych i rozpieszczanych przez moce ponadnarodowe, oraz zatrudnianych w celu realizacji strategii ich ortodoksji monetarnych. (...)

  Rajan jest także członkiem  Group of Thirty - nader ekskluzywnego stowarzyszenia, zbierającego się za zamkniętymi drzwiami i nie praktykującego pisania protokołów ze swych posiedzeń. Jest to coś, co można określić jako prywatny organ międzynarodowy, przy pomocy którego właściciele potężnych banków prywatnych spiskują razem z zarządzającymi centralnymi bankami narodowymi (oczywiście członkiem Group of Thirty jest także Mario Draghi).

  Group of  Thirty – Consultative Group on International Economic and Monetary Affairs, Inc. (z Polski - Leszek Balcerowicz)

http://group30.org/members

https://en.wikipedia.org/wiki/Group_of_Thirty

 

  Jest rzeczą oczywistą, ze Group of Thirty jest centralą strategiczną koordynującą działania wojenne przeciwko gotówce, a rola Amerykanów lub jednostek zamerykanizowanych takich jak Rajan jest dominująca.

Rok 2013, kiedy to Rajan z biur Międzynarodowego Funduszu Walutowego przeszedł na najwyższe stanowisko w indyjskim banku centralnym, jest także rokiem założenia  “Better  Than  Cash Alliance”.

  Przyglądnijmy się temu, co nowy dyrektor indyjskiego banku centralnego zrobił natychmiast po objęciu stanowiska. Otóż "pochylił się" nad problemami biedaków i dla rodzin o niskim dochodzie oraz dla drobnego handlu stworzył - Committee on Comprehensive Financial Services for Small Businesses and Low Income Households. Jak wszystko, czym zajmują się globalizmy – określono to jako przedsięwzięcie "humanitarne". Na czele nowej instytucji Rajan postawił nie kogo innego, ale Nachiketa Mor'a, który stanie się wkrótce także  szefem flilii Gates Foundation w Indiach.

  Committee on Comprehensive Financial Services for Small Businesses and Low Income Households (powszechnie znany jako Nachiket Mor Committee)

https://en.wikipedia.org/wiki/Committee_on_Comprehensive_Financial_Services_for_Small_Businesses_and_Low_Income_Households   

  Oczywiście utrzymuje się, że celem działalności nowego organu jest - "wspieranie ubogich i pomoc obszarom wiejskim"... - poprzez likwidację gotówki.

  W komitecie znajdują się tacy "filantropi" jak były dyrektor Citigroup, indyjska agencja ratingowa CRISIL, bedąca własnością Standard&Poor's oraz National Payment Corporation of India, czyli organ zajmujący się wszystkimi rodzajami płatności elektronicznej, itp.

  Należy zauważyć, że w ciągu trzyletniego okresu, w którym Rajan został "wypożyczony" przez Waszyngton i stał się dyrektorem indyjskiego banku centralnego – był on uwielbiany przez sektor finansowy - dla którego na pełne obroty uruchomił  deregulation – a ze względu na swą wyjątkowo restrykcyjną politykę walutową – znienawidzony przez przedsiębiorców gospodarki realnej, a także przemysłowców.

  W czerwcu Rajan został zaatakowany przez Subramanian'a Swamy - byłego ministra handlu i członka partii będącej u władzy, który powiedział o Rajan'ie:  "Jego faworyzowanym społeczeństwem jest społeczeństwo zachodnie, a w Indiach – frakcja zokcydentalizowana i imigranci".

  Subramanian Swamy https://en.wikipedia.org/wiki/Subramanian_Swamy

  Na co Rajan oświadczył, że nie będzie ubiegał się o drugą kadencję w banku. Jego misja była zresztą zakończona – w maju indyjski bank centralny zapowiedział druk nowych banknotów o wartości 2 000 rupii, mających zastąpić banknoty o wartości 500 i 1 000 rupii, przeznaczonych do wycofania do grudnia ubiegłego roku. Nominały wycofane były używane przez niezmierzoną ilość komponentów tworzących mikro-gospodarkę indyjską i stanowiły 86 % kapitału obrotowego.

  Nagłe zniknięcie wyżej wymienionych banknotów spowodowało prawdziwy zawał dla tzw. szarej strefy gospodarki, z której żyje prawie miliard Hindusów. Podejrzewa się, że doprowadzenie do takiego właśnie stanu rzeczy było jednym z celów kierującego bankiem centralnym Rajana. Podczas kryzysowych dni – nominały o wartości 100 i 500 rupii były nie do znalezienia, a kolejki zdesperowanych ludzi udających się do banku by je zdeponować i odebrać nominały o wartości 2 000 rupii - stawały się coraz to dłuższe. W tym samym czasie bankomaty wewnątrz nowoczesnych supermarketów były świetnie zaopatrzone.

Proceder doprowadził w praktyce do zniszczenia konkurencji w postaci skromnej szarej strefy ekonomii Indii, ale dla takich instytucji jak Visa, Mastercard, dostawców usług cyfrowych, Microsoft, DELL, Citi, itd. – operacja okazała się być sukcesem.

  Można przypuszczać, że jeżeli operacja narzucenia płatności cashless  udała się w Indiach (jak wiadomo koszt ludzki jest dla tych osobników zupełnie obojętny) – jeszcze lepiej pójdzie w Europie, w której rządzący są już pozyskani dla tegoż planu, a społeczeństwo jest całkowicie bierne.

  W każdym bądź razie dla wszystkich podmiotów gospodarczych, które mogą pozwolić sobie na POS, ale które  wcześniej posługiwały się również gotówką - traumatyczne przejście na system bezgotówkowy stało się twardą lekcją, której nie zapomną. Być może rząd Modi'ego upadnie wskutek niezadowolenia społecznego – ale dla strategów  cashless  nie ma to żadnego znaczenia. Powrócili już do swych waszyngtońskich katedr i do swych transnarodowych foteli, a wzmocnieni sukcesem indyjskiego eksperymentu przyspieszą totalitarną ekspansję przeobrażania nas w cashless society.

  Powyższa relacja pozwala dostrzec, że bodźce w kierunku likwidacji gotówki i światowa promocja kampanii na jej rzecz rodzą się w Waszyngtonie. Powody takiego stanu rzeczy są oczywiste i liczne. To kompanie amerykańskie zdominowały business płatności cyfrowych i IT na skalę światową. Ponadto, władza polityczno-ekonomiczna - jaką otrzymuje się poprzez możliwość kontrolowania wszystkich płatności - tak krajowych jak i międzynarodowych, realizowanych poprzez banki – daje szerokie pole do działania dla CIA i innych amerykańskich organów wywiadowczych (w tym również szpiegostwo przemysłowe).

  Jako że dolar ma zakres ogólnoświatowy – ktokolwiek więc, tak jednostka jak pojedyncze kraje – biorąc udział w gospodarce bezgotówkowej – będzie podlegał prawu amerykańskiemu, a nie międzynarodowemu - w stopniu jeszcze poważniejszym niż obecnie. Jest to zresztą dobrze widoczne, obserwując kary jakie USA nakładają na Vokswagen'a, Deutsche Bank, Fiat Chrysler, czy jakikolwiek bank zagraniczny, który dla przykładu - przeprowadza transakcje z krajem, na który Ameryka nałożyła sankcje.

  I tak – przedsiębiorstwa europejskie, które handlowały z Iranem zostały wyłączone z międzynarodowego systemu opartego na transferach  cashless i nie są nawet w stanie płacić firm transportu drogowego czy firm logistycznych. Natomiast bankom odbiera się pozwolenie na działalność w USA – co jest równoznaczne z ich likwidacją.

  Co jest rzeczą wiadomą - plan totalnej dominacji tego rodzaju posiada swych gorliwych wspólników w systemie kredytowym i finansowym, ponieważ pojawi się możliwość wyegzekwowania prowizji z każdej, najmniejszej nawet transakcji – które wszystkie razem wymykały się do tej pory haraczowi bankowemu, a na których można będzie zarobić miliardy.

  Jednakże jeszcze silniejszym bodźcem w tym kierunku jest fakt, że w społeczeństwie bezgotówkowym – upadłość banków staje się niewidoczna, tak podstawowa niewypłacalność banków, które tworzą pieniądz z zadłużenia, tj. z niczego, jak i upadłość banków zrujnowanych za sprawą złych kredytów, udzielonych pociotkom, przyjaciołom i wspólnikom.

  W ten sposób zapobiegnie się panice bankowej, wraz z ustawianiem się klientów w kolejkach do okienek kasowych w bankach. W najwyższym stopniu przestępcze operacje finansowe staną się bezkarne, a banki centralne bedą wspomagać je kwotami wręcz upiornie nieograniczonymi.

  Wszyscy rządzący wymkną się całkowicie spod kontroli społeczeństwa.  

 

***

dwa filmy opowiadające o skutkach wprowadzenia płatności bezgotówkowej  w Indiach, pochodzące ze wcześniejszego artykułu M. Blondet'a (z 3 stycznia 2017), wraz z komentarzem:

  Indie bez gotówki. Test "in corpore vili". Po nim – głód

INDIA SENZA CONTANTE. TEST “IN CORPORE VILI” (SEGUE CARESTIA)

http://www.maurizioblondet.it/india-senza-contante-esperimento-corpore-vili-segue-carestia/

 

(…) Skutkiem manewru jest spadek cen żywności – od 25% do 50%, jednakże nie z powodu nadwyżek podaży, ale dlatego, że ubodzy indyjscy nie mogą niczego kupić. Rolnicy – nie będąc w stanie sprzedać zbiorów nawet za cenę transportu, zniszczyli je wyrzucajac wszystko pod koła samochodów. Wielu z nich nie ma pieniędzy na zakup nasion na przyszły zbiór. Może pojawić się bezprecedensowa groźba głodu, a jest nawet rzeczą prawdopodobną, że w strefach odległych i obszarach plemiennych – głód już obecnie zabija wspólnoty, którymi nikt się nie interesuje i które nigdy nie były częścią jakiejkolwiek gospodarki formalnej, identyfikowalnej i podlegającej opodatkowaniu.(...)

  VIDEO: 60 % sklepów zamkniętych z powodu demonetyzacji - "Nie ma zarobku, nie ma pracy – jesteśmy bezradni"

60 % Of Shops Shut Down Post Demonetization - "No Income, No Work, We Are Helpless" https://youtu.be/6S6o1-D6aDM

  Następny reportaż pokazuje jak w Brindabandpur w Zachodnim Bengalu ludzie wrócili do handlu wymiennego. Wieśniaczki, za dniówkę zostały zapłacone ryżem. Właściciel plantacji żali się, że bank nie ma pieniędzy, więc jest zmuszony płacić w naturze – 2 kg ryżu dziennie. Jeden kilogram służy na wyżywienie rodziny, zaś drugi kobiety zanoszą do sklepu i wymieniają na inne produkty. (...) Oczywiście otrzymując jako zapłatę za swą pracę ryż i ziemniaki, nie są one w stanie kupić takich rzeczy jak suszona ryba czy trochę baraniny.

  Handel wymienny nie jest systemem efektywnym, ponieważ to właściciele sklepów sami decydują o "cenie" kilograma ryżu, tj. ilu pudełkom zapałek czy jakiej ilości oleju tenże ryż odpowiada. Nie przejawiają przy tym żadnych skrupułów, jako że biedak z reguły należy do niższej kasty, względem którego nie odczuwają oni jakiejkolwiek litości.

  VIDEO: "W całym moim życiu nie widziałam podobnego kryzysu walutowego"

"I have never seen a money crisis like this in my entire life"

https://youtu.be/w-PnOj4acz

  Podobna logika funkcjonuje w całej indyjskiej federacji, będącej rojem "narodów", posiadających różne języki i podziały na kasty.

  Około 300 milionów Hindusów należących do klasy średniej nie odczuwa żadnego współczucia ani troski w stosunku do miliarda nędzników. Należą oni do innej kasty, a solidarność obowiązuje jedynie wewnątrz kast. (...)

https://ram.neon24.pl/post/136394,cashless-india-made-in-usa-czyli-powrot-handlu-wymiennego

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

===============

mały JASIO:  Czy to samo szykują tutaj?

Zmieniony ( 30.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.