Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zboczeńcy, zboki 20 arrow Co na UW piszczy? - Mądrości z zajęć "Studia kobiece"
Monday 06 April 2020 04:54:12.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Co na UW piszczy? - Mądrości z zajęć "Studia kobiece" Drukuj Email
Wpisał: Morgan   
10.02.2020.

 

 

Co na UW piszczy? - Mądrości z zajęć „Studia kobiece”

Morgan

 

Jak to wspaniale, że w dzisiejszych czasach studenci hojnie dzielą się notatkami w sieci. Wystarczy być członkiem grup na facebooku żeby móc wczytywać się w mądrości rodem z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszam do zapoznania się z treściami zajęć „Studia kobiece”, pod egidą Małgorzaty F. i Anny K. Poniższe informacje są potwierdzone przez uczestnika kursu.

Są to autentyczne cytaty z zajęć.

W opisie czytamy: „Celem przedmiotu jest zapoznanie osób studiujących z wynikami najnowszych badań dotyczących sytuacji kobiet oraz równości płci, a także z wybranymi teoriami z zakresu gender studies.”

BADAŃ. Zapamiętajmy to słowo.

https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=actionx:katalog2/przedmioty/pokazPrzedmiot(prz_kod:3402-00SKOL-OG)

Oto selekcja złotych myśli z tego kursu:

Dłużej żyją kobiety samotne, bezdzietne. U mężczyzn jest na odwrót – więcej z małżeństwa zyskują mężczyźni.

Modele rodziny: proporcjonalny, tradycyjny, nieproporcjonalny męski, nieproporcjonalny żeński, odwrócony (ten ostatni - mężczyzna nie pracuje, kobieta pracuje i zajmuje się domem).

Model superwoman – kobiety są bardziej obciążone pracą w domu.

Prace domowe, w które angażują się mężowie to „pomaganie żonie” albo po prostu te, które lubią.

W poł. XIX w. pojawiła się potrzeba ekonomiczna kształcenia kobiet (praca mężczyzn nie wystarczała)

Mit trzech M: miłość, małżeństwo, macierzyństwo. W model ten nie wpisują się: samotne matki (skaza społeczeństwa) i bezdzietne mężatki (porażka).

Polecany film: Miss Representation na Netflixie [ideologiczny gniot].Temat: Sprawiedliwość reprodukcyjna.

1/3 osób będzie miała aborcję.

Wielka Brytania ma taką samą ustawę aborcyjną jak Polska, ale w przeciwieństwie do Polski ustawa angielska uwzględnia zdrowie psychiczne kobiety.

Aborcja jest legalna w większości europejskich krajów do 12 tygodnia ciąży.

W USA aborcja na życzenie jest możliwa do .... (niedokończona notatka).

JEŻELI ABORCJA JEST PRZEPROWADZONA BEZPIECZNIE, NIE MA ZNACZENIA ILE RAZY ZOSTANIE WYKONANA NA JEDNEJ OSOBIE.

W definicji prawa reprodukcyjne obejmują takie zagadnienia jak: edukacja seksualna, antykoncepcja, diagnostyka prenatalna, przerywanie ciąży, opieka okołoporodowa, sztuczne wspomaganie rozrodu (w tym in vitro). W Polsce prywatnie nie ma problemu z żadną z tych kwestii, natomiast instytucje państwowe nie zapewniają żadnej z nich.

Lektura: tekst Agaty Chełstowskiej: Sprawiedliwość społeczna i sprawiedliwość reprodukcyjna – nowe ramy dla ruchu na rzecz dostępnej aborcji, 2011.Zmieniony ( 10.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.