Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 131 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow świrus w koronie - strona polityczna i duchowa arrow BELGIA. Kolejne państwo segreguje na ludzi zdolnych i niezdolnych do przeżycia
Sunday 29 March 2020 17:34:39.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
BELGIA. Kolejne państwo segreguje na ludzi zdolnych i niezdolnych do przeżycia Drukuj Email
Wpisał: BELGIA   
24.03.2020.

 

 

BELGIA. Kolejne państwo segreguje na ludzi zdolnych i niezdolnych do przeżycia

https://medianarodowe.com/kolejne-panstwo-segreguje-ludzi-zdolnych-i-niezdolnych-do-przezycia/


W Belgii postanowiono podzielić seniorów z domów opieki na tych co będą w stanie przeżyć oraz na tych, których szansa przeżycia jest minimalna. Jest to kolejne państwo na świecie stosujące segregację ludzi w czasach epidemii koronawirusa. Władze chcą uniknąć sytuacji, gdzie służba zdrowia staje się niewydolna.

Belgijskie władze postanowiły, że nie będą udzielać pomocy medycznej seniorom, u których wykryto koronawirusa oraz ich szanse przeżycia są minimalne. Jest kolejne państwo m.in. po Włoszech z wdrożoną segregacją ludzi na zdolnych i niezdolnych do przeżycia.

W ten sposób chce się uchronić służbę zdrowia od przeciążenia – „W szpitalach nie możemy dla nich zrobić nic więcej, niż zapewnić dobrą opiekę paliatywną, z której mogą korzystać również w domach opieki. Przeniesienie ich do szpitala, aby tam umarli, byłoby nieludzkie” – wyjaśnia profesor Nele Van Den Noorgate.

Rodziny seniorów zmuszeni są do przemyślenia sytuacji swoich rodziców i dziadków przebywających w domach opieki, którzy cierpią na demencję oraz inne problemy zdrowotne – „To pacjenci, u których leczenie może przedłużyć życie, ale którzy mają niewielkie szanse na powrót do zdrowia” – przekonuje lekarz ze szpitala w Gandawie.

W Belgii zanotowano obecnie 3743 przypadki zarażeń SARS-COV-2, natomiast 1643 osoby przebywają w szpitalach. Choć służba zdrowia nie jest jeszcze przeciążona to na salach do intensywnej terapii przebywa 322 pacjentów, a 239 jest podłączonych do respiratorów.

Zmieniony ( 24.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.