Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 169 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Klimatyści [Minister Woś] przejmują Lasy Państwowe
Tuesday 26 October 2021 17:51:28.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Klimatyści [Minister Woś] przejmują Lasy Państwowe Drukuj Email
Wpisał: Dominik Jabłoński   
15.05.2020.

Klimatyści [Minister Woś] przejmują Lasy Państwowe

LEŚNICTWO

Dominik Jabłoński 2020-05-13

https://www.drewno.pl/artykuly/11758,minister-wos-przejmuje-lasy-panstwowe.html#.Xr2PyoTWiM8.wykop

Trwa wymiana dyrektorów regionalnych w Lasach Państwowych. Na pierwszy ogień poszły RDLP w Katowicach i Wrocławiu. Zaraz potem odwołani zostali dyrektorzy regionalni w Poznaniu, Szczecinku, Olsztynie i Pile. Niektóre z nowych powołań mogą budzić wątpliwości prawne.

Wprawdzie Lasy Państwowe pod kuratelę Ministerstwa Środowiska i ministra Michała Wosia trafiły już piątego marca br. (od listopada 2019 do marca 2020 LP trwały w zawieszeniu pomiędzy powstałym z przekształcenia starego MInisterstwa Środowiska - Ministerstwem Klimatu, a nie ukonstytuowanym nowym Ministerstwem Środowiska), to jednak koronawirus, którym zakaził się nowy minister skutecznie opóźnił rozmach przejęcia "perły w koronie" czyli PGL Lasy Państwowe. 

Zaczęło się od odwołania dyrektorów (i niektórych nadleśniczych) RDLP w Katowicach i Wrocławiu. Zaraz potem napłynęły informacje o odwołaniu dyrektorów regionalnych w RDLP w Poznaniu, Szczecinku, Olsztynie i Pile. Choć formalnie za odwołania i powołania odpowiada dyrektor generalny Lasów Państwowych, to według naszych ustaleń, większość nowych nominacji otrzymały osoby związane z partią ministra środowiska - Solidarną Polską.

Nowym dyrektorem RDLP Katowice został 62-letni Józef Kubica. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w Lasach Państwowych pracuje od 1978 roku. Najpierw jako stażysta w Nadleśnictwie Świerklaniec, od 1 stycznia 1980r. pracował w Nadleśnictwie Brynek na stanowisku podleśniczego, by w 1987 roku otrzymać awans na leśniczego w tym samym nadleśnictwie. Od 2015 roku jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego z ramienia Solidarnej Polski, w której pełni funkcję koordynatora okręgowego. Kariera Kubicy znacznie przyspieszyła w ostatnim czasie. Po blisko 40 latach pracy, od 1. marca 2017r. awansował na stanowisko inżyniera nadzoru Nadleśnictwa Świerklaniec, w 2019r. bez powodzenia startował w wyborach do Eurparlamentu. Teraz będzie zarządzał regionalną dyrekcją LP.

Józef Kubica zastąpił Arkadiusza Wojciechowicza, który dyrektorem w Katowicach został w styczniu ubiegłego roku. Teraz Wojciechowicz został p.o. dyrektorem RDLP we Wrocławiu, gdzie mieszka. Arkadiusz Wojciechowicz ma 48 lat, jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, studiował także europeistykę, ukończył studia MBA oraz wiele studiów podyplomowych, m.in. z zakresu zarządzania projektami europejskimi. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Lasach Państwowych rozpoczął w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka jako stażysta, później był adiunktem w Parku Narodowym Gór Stołowych, a następnie pracował w starostwie kłodzkim, gdzie zajmował się sprawami leśnictwa. Od 2000 roku pracował w biurze Regionalnej Dyrekcji LP we Wrocławiu, m.in. w Wydziale Organizacji, był także rzecznikiem prasowym. Przez 5 lat pracował w jednej z firm przemysłu drzewnego, gdzie był dyrektorem zakładu. Po powrocie do Lasów Państwowych pracował w RDLP we Wrocławiu, najpierw w wydziale marketingu, a następnie w kontroli. W latach 2016-2018 pełnił funkcję zastępcy dyrektora RDLP we Wrocławiu ds. gospodarki leśnej. Od stycznia 2019r. zarządzał RDLP Katowice. Dotychczasowym dyrektorem RDLP we Wrocławiu był Paweł Górski.

Nowym szefem RDLP Szczecinek został Łukasz Maciejunas, dotychczas zastępca nadleśniczego .

Itp. itd...md

[---]

Zmieniony ( 15.05.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.