Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Jak popuszczają arrow Nowe ustalenia WHO: Zakażeni bezobjawowi zarażają "bardzo rzadko"
Thursday 13 August 2020 06:13:01.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Nowe ustalenia WHO: Zakażeni bezobjawowi zarażają "bardzo rzadko" Drukuj Email
Wpisał: dr Maria Van Kerkhove ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)   
10.06.2020.

Nowe ustalenia WHO: Zakażeni bezobjawowi zarażają "bardzo rzadko"

Cze 9, 2020 https://wprawo.pl/uwaga-nowe-ustalenia-who-zakazeni-bezobjawowi-zarazaja-bardzo-rzadko/W poniedziałek (8.06.2020) dr Maria Van Kerkhove ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) poinformowała o najnowszych ustaleniach dotyczących sposobu transmisji wirusa SASR-CoV-2. Z analizy dotychczasowych danych wynika, że osoby zakażone bezobjawowe nie zarażają, a jeśli już, to dzieje się to „bardzo rzadko”.

Bezobjawowe przenoszenie nie jest głównym sposobem transmisji wirusa. Źródłem rozprzestrzeniania się infekcji są osoby z objawami. Aby zatrzymać SARS-CoV-2 należy skupić uwagę na śledzeniu ich kontaktów.

– Według danych, które posiadamy, osoba bezobjawowa bardzo rzadko przekazuje wirusa drugiej osobie. Rządy powinny koncentrować się na wykrywaniu i izolowaniu zarażonych osób z objawami oraz śledzeniu każdego, kto mógł się z nimi skontaktować – powiedziała Van Kerkhove, szefowa działu chorób i chorób odzwierzęcych WHO, na konferencji prasowej w biurze ONZ w Genewie.

Mamy wiele raportów z krajów, które przeprowadzają bardzo szczegółowe śledzenie kontaktów. Obserwują bezobjawowe przypadki. Obserwują kontakty. I nie znajdują dalszego przekazu wtórnego. To bardzo rzadkie. Chcemy skupić się na śledzeniu symptomatycznych przypadków. Gdybyśmy rzeczywiście śledzili wszystkie symptomatyczne przypadki, izolowali te przypadki, śledzili kontakty i poddawali je kwarantannie, drastycznie zmniejszylibyśmy zasięg epidemii – powiedziała Van Kerkhove.Zmieniony ( 10.06.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.