Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Po wyborze. Zamieszki w szambie. arrow Andrzej Buła - polityk, samorządowiec i nauczyciel, w 2019 został wyróżniony Szablą Kilińskiego
Saturday 31 October 2020 11:34:18.30.
migawki
 

Biedne dziewczynki z Hitlerjugend! Tak je wychowała szkoła i kremówkowy katecheta: Zabij człowieka, póki nie może się bronić.

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci przeciw kłamstwom kowidowym pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Andrzej Buła - polityk, samorządowiec i nauczyciel, w 2019 został wyróżniony Szablą Kilińskiego Drukuj Email
Wpisał: wikipedia   
24.07.2020.

 

 

Andrzej Buła - polityk, samorządowiec i nauczyciel,

w 2019 został wyróżniony Szablą Kilińskiego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Bu%C5%82a

Andrzej Buła (ur. 28 sierpnia 1965 w Kluczborku) – polski polityk, samorządowiec i nauczyciel, poseł na Sejm VI i VII kadencji, od 2013 marszałek województwa opolskiego.

Życiorys

W 1989 ukończył studia na Wydziale Nauczycielskim Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (kierunek: trenerski) z tytułem zawodowym magistra wychowania fizycznego. W 2002 ukończył także podyplomowe studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (organizacja i zarządzanie w sporcie) oraz w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu (organizacja i zarządzanie w placówkach oświatowych). Posiada tytuł zawodowy menedżera sportu i uprawnienia trenera zawodowego II klasy w piłce nożnej. Odbył też studia typu MBA w zakresie zarządzania w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu[1].

Przez kilkanaście lat pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w liceum ogólnokształcącym w Kluczborku. Od 2003 pełnił funkcję dyrektora tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Został działaczem Platformy Obywatelskiej. W latach 2006–2007 zasiadał w sejmiku opolskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany na posła na Sejm VI kadencji. Startował w okręgu opolskim, uzyskując 6301 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, otrzymując 9167 głosów[2].

12 listopada 2013 został wybrany na urząd marszałka opolskiego[3], w związku z czym wygasł jego mandat poselski[4].

W wyborach w 2014 uzyskał ponownie mandat radnego sejmiku. 28 listopada tegoż roku po raz drugi objął stanowisko marszałka. W 2018 kolejny raz wybrany na radnego województwa. 21 listopada 2018 ponownie został marszałkiem województwa opolskiego. Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019.

Wyróżnienia

W 2019 został wyróżniony Szablą Kilińskiego[9].

Zmieniony ( 24.07.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.