Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Ponad 40 tysięcy ton odpadów z hut wjedzie do Polski. Bo w Niemczech jest zakaz składowania.
Wednesday 25 November 2020 03:14:55.31.
migawki
 

27/28.11.2020 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

-------------------

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

                                                                         Przeoraty i kaplice Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

                                                                         ==================

Koniecznie: Godzinnik czyśćcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ponad 40 tysięcy ton odpadów z hut wjedzie do Polski. Bo w Niemczech jest zakaz składowania. Drukuj Email
Wpisał: Główny Inspektor Ochrony Środowiska w Warszawie   
21.09.2020.

 

 

Ponad 40 tysięcy ton odpadów z hut wjedzie do Polski. Bo w Niemczech jest zakaz składowania.

http://www.lubanski.eu/ponad-40-tysiecy-ton-odpadow-z-hut-przejedzie-przez-luban

Główny Inspektor Ochrony Środowiska w Warszawie, wydał decyzję zezwalającą jednej z niemieckich firm przywóz i składowanie w Rębiszowie koło Mirska 40 500 tys ton odpadów, w postaci pyłów gazów odlotowych. Transporty odpadów, będą odbywały się przez centrum Lubania. Według dokumentacji ma być ich aż 1500.

Odbiorcą odpadów będzie jedna z polskich firm, która ma swoją siedzibę w miejscowości Rębiszów w Gminie Mirsk. O sprawie czytamy w dzienniku Lwówecki.Info, w artykule pt. “Ponad 40 tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi na teren naszego powiatu”.

Nasi koledzy z Lwówka Śl. piszą, że pismo GIOŚ w tej sprawie do Urzędu Miasta i Gminy w Mirsku wpłynęło 11 września. Odpady po przetransportowaniu oraz zeskładowaniu, mają zostać poddane operacji odzysku o kodzie R5 poza instalacją, poprzez wypełnienie wyrobiska poeksploatacyjnego (w kopalni bazaltu). Dokumentacja przewiduje również zabezpieczenie transportów. Mają to być szczelne plandeki na przyczepach ciągników siodłowych. W decyzji określono również trasę przejazdu samochodów transportujących wymienione odpady.[----]

Co to są pyły gazów odlotowych sklasyfikowane kodem 10 09? To ostateczny odpad z odlewnictwa żelaza, czyli z hut. Kod jednak nie precyzuje z jakiego rodzaju produkcji stali powstaje odpad. W Niemczech jest zakaz jego składowania, a utylizacja zgodnie z wytycznymi środowiskowymi i opłaty środowiskowe są niezwykle kosztowne, dlatego producenci szukają rynków, gdzie można robić to dużo taniej.

Z pełną treścią decyzji GIOŚ można zapoznać się na stronie Urzędu Miasta i Gminy Mirsk pobierz PDF

Zmieniony ( 21.09.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.