Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 96 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow świrus w koronie - strona polityczna i duchowa arrow WHO potwierdza (niechcący), że Covid nie jest bardziej niebezpieczny niż grypa
Wednesday 25 November 2020 14:44:12.31.
migawki
 

27/28.11.2020 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

-------------------

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

                                                                         Przeoraty i kaplice Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

                                                                         ==================

Koniecznie: Godzinnik czyśćcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
WHO potwierdza (niechcący), że Covid nie jest bardziej niebezpieczny niż grypa Drukuj Email
Wpisał: Światowa Organizacja Zdrowia   
19.11.2020.

 

 

WHO potwierdza (niechcący), że Covid nie jest

bardziej niebezpieczny niż grypa


https://off-guardian.org/2020/10/08/who-accidentally-confirms-covid-is-no-more-dangerous-than-flu

Szef wydziału zdrowia ds. sytuacji kryzysowych: wg. naszych najbardziej odpowiadających rzeczywistości szacunków wskaźnik śmiertelności z powodu infekcji (IFR) wynosi 0,14%
Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła w końcu to, co my (oraz wielu ekspertów i wyniki badań) twierdzimy od miesięcy: koronawirus nie jest ani bardziej śmiertelny, ani też bardziej niebezpieczny niż grypa sezonowa.
Właśnie tego rodzaju oświadczenie wydał zarząd WHO w 34-osobowym składzie podczas specjalnej sesji w poniedziałek 5 października. Tyle że mało kto, jak się wydaje, zrozumiał o co  chodzi.
Prawdę powiedziawszy, wyglądało na to, że oni sami niezupełnie rozumieją w czym rzecz.
Dr Michael Ryan, szef WHO ds. sytuacji kryzysowych, ujawnił podczas owej sesji, że ich zdaniem około 10% ludności świata zostało zakażone Sars-Cov-2. Są to ich najbardziej odpowiadające rzeczywistości szacunki, świadczące zarazem o ogromnym wzroście w stosunku do liczby oficjalnie rozpoznanych przypadków (około 35 milionów).
Dr Margaret Harris, rzeczniczka WHO, potwierdziła później tę liczbę, stwierdzając, że została ona oparta na uśrednionych wynikach uzyskanych z wszystkich szeroko zakrojonych badań w zakresie seroprewalencji, jakie przeprowadzono na całym świecie.
Chociaż WHO próbowała chachmęcić i uznać to za coś złego (dr Ryan powiedział nawet, iż oznacza to, że ogromna większość świata jest zagrożona), jest to w istocie dobra wiadomość. I potwierdza po raz kolejny, że wirus nie jest tak śmiertelny, jak wszyscy przewidywali.
Na świecie żyje około 7,8 miliarda ludzi; jeżeli więc zakażonych zostało 10%, to mielibyśmy 780 milionów przypadków. Globalna liczba ofiar śmiertelnych obecnie przypisywanych infekcjom z powodu Sars-Cov-2 wynosi 1 061 539.
Tak więc poziom śmiertelności z powodu tej infekcji wynosi około 0,14%; to tak, jak w przypadku grypy sezonowej i w zgodzie z przewidywaniami wielu ekspertów z całego świata.
Wartość 0,14% jest ponad 24 razy NIŻSZA od prowizorycznej wartości przyjętej przez WHO, która to wartość jeszcze w marcu miała wynosić 3,4%. Wielkość ta została wykorzystana w modelach, które z kolei zostały użyte do uzasadnienia blokad i innego rodzaju drakońskich praktyk.
W rzeczywistości, biorąc pod uwagę zawyżone zgłaszanie domniemanych zgonów z powodu Covid, IFR jest prawdopodobnie nawet niższy niż 0,14% i mogłoby się okazać, iż Covid jest znacznie mniej niebezpieczny niż grypa. 
Nie zajęło się tym żadne medium głównego nurtu. Chociaż wiele mediów zrelacjonowało wypowiedź doktora Ryana, to wszystkie próbowały zrobić z tego wzbudzające strach nagłówki i siać więcej paniki.
Najwyraźniej ani oni, ani WHO nie umieli wykonać prostych działań arytmetycznych, które pokazują nam, że są to dobre wiadomości. I że korona-sceptycy od samego początku mieli rację.
AKTUALIZACJA 9/10/20: W trosce o dokładność, i chcąc odwołać się do pierwotnych źródeł, nie zaś polegać wyłącznie na źródłach mediów głównego nurtu (które mogą usuwać lub też modyfikować treść artykułów), postanowiłem znaleźć źródłowe wideo z uwagami dr Ryana.
Z jakiegoś powodu, mimo że było to ważne spotkanie WHO podczas rzekomo bardzo poważnej pandemii, trudno odnaleźć to wideo. Jedynym miejscem, gdzie można je obejrzeć, jest własna witryna WHO, jednakże nawet w tym przypadku trzeba przejrzeć niemal 6 godzin materiału filmowego. Cóż, tak właśnie zrobiłem i... proszę bardzo  oto jest. 
Nie udało się włączyć tutaj bezpośredniego przekazu od WHO, ale podpowiem: wejdź na tę stronę: 

https://www.who.int/news-room/events/detail/2020/10/05/default-calendar/executive-board-special-session-on-the-covid19-response

kliknij Sesja 1 i przejdź do 1:01:33, a usłyszysz dokładny cytat:

Nasze aktualne, najbardziej odpowiadające rzeczywistości szacunki mówią nam, że około 10 procent światowej populacji może być zarażone tym wirusem. 

Zmieniony ( 19.11.2020. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.