Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 104 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow Bitwa o handel 21+ arrow Cieszyn. Restauracja mówi "dość" obostrzeniom. Interwencja policji
Thursday 21 January 2021 16:27:38.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Cieszyn. Restauracja mówi "dość" obostrzeniom. Interwencja policji Drukuj Email
Wpisał: Cieszyn. Restauracja "U Trzech Braci"   
11.01.2021.

 

 

Cieszyn. Restauracja mówi "dość" obostrzeniom. Interwencja policji

https://wiadomosci.wp.pl/slask/cieszyn-restauracja-mowi-dosc-obostrzeniom-interwencja-policji-6595755540061056a


Cieszyn. Restauracja "U Trzech Braci" jest pierwszym lokalem otwartym w Polsce - tak oświadczają właściciele knajpy, którzy mówią "nie" rządowym obostrzeniom. W niedzielę interweniowała policja, co wywołało oburzenie klientów.

======================

Restauracja "U Trzech Braci" to jeden z lokali w Cieszynie na Śląsku. We wtorek właściciele knajpy poinformowali, że "lokal zostanie otwarty stacjonarnie od piątku". "Oznacza to, że będziecie mogli znów przyjść i zjeść normalnie jak ludzie w naszej restauracji" - można było przeczytać na Facebooku.

Właściciele powołują się na wyrok WSA w Opolu w sprawie fryzjera ukaranego przez sanepid za ostrzyżenie klient. Sąd stwierdził, że sanepid nie może nakładać kar na podstawie rozporządzenia rządu.

Tym samym restauracja została otwarta w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego. Jedzenie można zamawiać w lokalu, a nie tylko na wynos, tak jak zakładają rządowe obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa.

Cieszyn. Pierwsza restauracja otwarta podczas „narodowej kwarantanny”.

Sprawa zwróciła uwagę sanepidu, który wysłał w sobotę przedstawicieli inspektoratu do restauracji. Jednak w obronie knajpy stanął m.in. poseł Lewicy Przemysław Koperski.

- Złożę pismo do szefa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie z wnioskiem o wyjaśnienia i podanie danych osób przeprowadzających czynności służbowe - pomimo mojej prośby nie przedstawiły się i nie okazały legitymacji służbowych - powiedział polityk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

W niedzielę około czternastej do lokalu wkroczyli policjanci. To nie spodobało się klientom, którzy zgromadzili się w restauracji, nie zachowując odległości oraz ignorując nakaz noszenia maseczki. Skandowano: "zdejmij mundur, przeproś matkę".

- Chcemy normalnie funkcjonować, to jest ostatni dzwonek, żeby obudziła się Polska - powiedziała jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu.

Po godzinie 17 policjanci otoczyli wejście do lokalu. Do restauracji mogły wejść jedynie te osoby, które chcą odebrać zamówienie. Ostatecznie funkcjonariusze opuścili budynek.Na razie policja nie chce odnosić się do działań funkcjonariuszy. Wirtualna Polska otrzymała jedynie informacje, że nikt nie został zatrzymany.

Już teraz restauracja "U Trzech Braci" zabezpiecza się przed ewentualnymi konsekwencjami. Właściciele pozbyli się pieniędzy z firmowego konta, by sanepid nie mógł ściągnąć ewentualnych kar. Ruszyła również internetowa zbiórka na opłacenie mandatów. Uzbierano już prawie 4 tys. złotych. "Jesteśmy pierwszą i jedyną otwartą restauracją w Cieszynie" - można przeczytać w opisie zbiórki.

Zmieniony ( 11.01.2021. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.