Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 19+ arrow Fala bankructw warszawskich restauracji.
Tuesday 09 March 2021 02:55:52.32.
migawki

         19 marca 2021 Męska Droga Krzyżowa

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Fala bankructw warszawskich restauracji. Drukuj Email
Wpisał: Rewolucja Październikowa   
18.02.2021.

Fala bankructw warszawskich restauracji.

Padła nawet jedna z najpopularniejszych knajp w mieście. Oto lista adresów.

https://warszawa.naszemiasto.pl/nowa-fala-bankructw-warszawskich-restauracji-padla-nawet/ar/c1-7711533?fbclid=IwAR3jWQTO_cTcHil9HvajXknmKEUXXlsVJds1AR-upvGlb5GAFyrl7sCAXQk


        Drukarnia to restauracja, która otworzyła się przy ul Mińskiej na początku 2017 roku. Lokal bardzo szybko zdobył ogromną popularność. Restauracja została utworzona w budynku dawnej Drukarni Naukowo-Technicznej, która powstała w 1950 r. i przez wiele lat nosiła imię Rewolucji Październikowej. Gigantyczną przestrzeń historycznej drukarni przy Mińskiej zaaranżowano na nowo tworząc tam nie jeden, ale kilka gastronomicznych konceptów. W lokalu otrzymywaliśmy dwa menu - restauracji Drukarnia oraz street-foodowe propozycje Dziennej. Niestety, w wyniku trudnej sytuacji finansowej oraz braku porozumienia z właścicielem obiektu, restauracja musiała zakończyć działalność.


Zobacz galerię (24 zdjęcia)


Lokale gastronomiczne mogą działać tylko na wynos, ale to znacząco zmniejsza ich utargi. Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na gospodarce. Tysiące restauracji funkcjonuje często na granicy opłacalności, ale wiele z lokali musiało już na zawsze zamknąć swoje drzwi. Do wielu kultowych miejsc w Warszawie już nie wrócimy. Poniżej szczegóły. Otwórz galerię, żeby zobaczyć dokładny raport.


Kolejna fala bankructw w gastronomii

Od pewnego czasu musimy zaakceptować fakt, że obudziliśmy się w nowej rzeczywistości, z której zniknęło mnóstwo dobrze znanych i lubianych restauracji. Skala upadłości jest znacznie większa niż można przypuszczać i dotknęła także miejsca z długoletnią renomą, oraz te prowadzone przez doświadczonych restauratorów.

Wiele lat zajmie zapewne odbudowa rynku gastronomicznego w całej Polsce, ale już dziś możemy zaobserwować skalę upadłości, jaka dotknęła stołecznych restauratorów. Nie wszystkim udało się wynegocjować obniżkę stawek czynszu za wynajmowaną przestrzeń, czy uzyskać pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Miesiące utraty dochodów sprawiły, że wielu właścicieli lokali musiało zamknąć swoje drzwi na stałe. Oto lokale, za którymi tęsknić będziemy najbardziej.

Zobacz galerię (24 zdjęcia)

Zmieniony ( 18.02.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.