Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Podśmiewajki (zanęta...) arrow "bronki" i bzdety arrow "w bulu i nadzieji" - kolejny "bronek"
Wednesday 20 February 2019 07:06:07.27.
W Y S Z U K I W A R K A
"w bulu i nadzieji" - kolejny "bronek" Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
18.03.2011.

"w bulu i nadzieji"

Dwa "ortografy" Komorowskiego we wpisie z kondolencjami 

"Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japonii w bólu i w nadziei na pokonanie skutków katastrofy" - takie słowa miały znaleźć się we wpisie pary prezydenckiej w księdze kondolencyjnej w ambasadzie Japonii w Warszawie. Prezydent popełnił jednak aż dwa błędy ortograficzne: napisał "w bulu i nadzieji" - zauważyli internauci.

Do księgi kondolencyjnej, wyłożonej w związku z trzęsieniem ziemi i tsunami w Japonii wpisali się m.in. prezydent Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną, premier Donald Tusk oraz szef MSZ Radosław Sikorski.

Ambasador Japonii Yuichi Kusumoto poinformował dziennikarzy, że prezydent Polski w rozmowie z nim przekazał słowa otuchy, wyraził solidarność z całym japońskim narodem i swój żal w obliczu katastrofy. Dyplomata nie wspomniał jednak o treści wpisu.

Na telewizyjnych zdjęciach internauci zauważyli jednak aż dwa błędy we wpisie, którego dokonał w imieniu pary prezydenckiej Bronisław Komorowski: "w imieniu całej Polski" napisał, że jednoczymy się z narodem Japonii "w bulu" i "nadzieji" na pokonanie skutków katastrofy.

W oficjalnej informacji o dokonaniu wpisu na stronie internetowej prezydent.pl podano treść kondolencji, jednak błędy poprawiono. Można je zobaczyć tylko na zdjęciu strony z księgi kondolencyjnej.
===============

Uprzejmie informuję, że z powodu nawału takich "bronków" uruchomiłem osobną kategorię:  "bronki" i bzdety  w dziale podśmiewajki. W trosce o nie zaśmiecanie tymi produktami intelektu naszych władców innych działów.

Zmieniony ( 18.03.2011. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.