Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 93 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 20+ arrow OGROMNA inflacja! Ceny rosną jak szalone! "Nie było tak od 20 lat". A premier BREDZI...
Sunday 26 September 2021 11:55:51.40.
migawki

Niewolnik VAT-euszek o „karach” do UE: Mamy tu twarde stanowisko i stać nas na poniesienie finansowych kosztów tych absurdalnych i niesprawiedliwych względem obywateli Polski żądań.

W mediach m
ichałki. Czy to cisza przed burzą, czy też jesteśmy w oku cyklonu? Widać sens pojęcia Ogłuszające Milczenie.
================
Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

 ===============

 
W Y S Z U K I W A R K A
OGROMNA inflacja! Ceny rosną jak szalone! "Nie było tak od 20 lat". A premier BREDZI... Drukuj Email
Wpisał: premier Mateusz Morawiecki.   
31.07.2021.

OGROMNA inflacja! Ceny rosną jak szalone! "Nie było tak od 20 lat".

A premier BREDZI...

30.07.2021

https://prawy.pl/115133-ogromna-inflacja-ceny-rosna-jak-szalone-nie-bylo-tak-od-20-lat/

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu wzrosły o 5,0 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,4 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Takiej inflacji nie było od 20 lat.

====================

Trzy główne powody wzrostu inflacji względem czerwca to żywność, paliwa i nośniki energii - zaznaczają ekonomiści. Największy wpływ na wzrost inflacji miały ceny żywności i napojów bezalkoholowych - podkreślają analitycy Banku Pekao.

"Trzy główne powody wzrostu inflacji względem czerwca to żywność, paliwa i nośniki energii. Największy wpływ na wzrost inflacji miały ceny żywności i napojów bezalkoholowych (ok. 0,3 pkt proc.).

Ponadto lipiec przyniósł przyspieszenie wzrostu cen nośników energii w ujęciu r/r. Przed rokiem mieliśmy obniżkę cen gazu, podczas gdy w tym roku ceny tego paliwa nie uległy zmianie. W ujęciu miesięcznym ponownie zdrożały paliwa (o 4,4 proc.), a roczna dynamika wzrosła w lipcu do 30,0 proc. r/r." - czytamy w komentarzu Banku Pekao do danych GUS.

Inflacja jest kwestią, którą należy odnosić do wzrostu wynagrodzeń; kiedy wynagrodzenia rosną dwa razy szybciej niż inflacja, oznacza to, że za zarabianą kwotę możemy kupić dwa razy więcej - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

[Jak poważny pan, BYŁY URZĘDNIK BANKOWY, OBECNIE nawet premier, może tak BREDZIĆ: Przecież „ZYSK” W SYTUACJI, gdy np. PODWYŻKA WYNOSI 5%, A INFLACJA – 4% - WYNOSI 1%, A NIE DWA RAZY!!, czyli... 100% !! md]

Pytany, czy inflacja będzie dalej rosła, szef rządu odpowiedział: jest to kwestia, która niepokoi zarówno rząd, jak i Radę Polityki Pieniężnej. "To kwestia należąca jednak do banku centralnego, który na pewno działa tak, jak działać powinien" - zaznaczył.

Zmieniony ( 31.07.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.