Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 138 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow na pasku UE czy na stryczku [USA?] arrow Skumbrie w tomacie, Chcieliście Unii, no to ją macie. Kara dla Polski ZMNIEJSZONA dziesięciokrotnie
Tuesday 19 October 2021 15:19:15.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Skumbrie w tomacie, Chcieliście Unii, no to ją macie. Kara dla Polski ZMNIEJSZONA dziesięciokrotnie Drukuj Email
Wpisał: Trybunał Sprawiedliwości UE.   
20.09.2021.

 

 

Skumbrie w tomacie, Skumbrie w tomacie,

Chcieliście Unii, no to ją macie...

Gigantyczna kara dla Polski - zmniejszona dziesięciokrotnie!!

Jedynie pół miliona euro dziennie !

Zamiast: „zasądzenie od Polski na rzecz budżetu Unii kary

pieniężnej w wysokości 5 mln euro dziennie

Na podst.: https://nczas.com/2021/09/20/pilne-gigantyczna-kara-dla-polski-pol-miliona-euro-dziennie/


Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów – postanowił Trybunał Sprawiedliwości UE.

„Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska zostaje zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie. Tego rodzaju środek należy uznać za konieczny do wzmocnienia skuteczności środka tymczasowego zarządzonego postanowieniem z dnia 21 maja 2021 r. i odwiedzenia tego państwa członkowskiego od opóźniania dostosowania swojego zachowania do tego postanowienia” – czytamy w postanowieniu wydanym przez wiceprezes Trybunału Rosario Silva de Lapuertę.

Kopalnia i elektrownia Turów należą do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, będącej częścią PGE Polskiej Grupy Energetycznej. W 2020 r. polski minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka przedłużył koncesję na wydobywanie w Turowie węgla brunatnego na kolejne sześć lat, do 2026 r.

Pod koniec lutego Czechy wniosły skargę przeciwko Polsce ws. rozbudowy kopalni węgla brunatnego Turów do TSUE wraz z wnioskiem o zastosowanie tzw. środków tymczasowych, czyli o nakaz wstrzymania wydobycia.

21 maja TSUE przychylił się do wniosku Czech i nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia.

„Ze względu na to, że Polska nie uczyniła zadość zobowiązaniom nałożonym na nią w tym postanowieniu, Republika Czeska wniosła, w dniu 7 czerwca 2021 r., o zasądzenie od Polski na rzecz budżetu Unii okresowej kary pieniężnej w wysokości 5 mln euro dziennie za uchybienie jej zobowiązaniom. Polska natomiast złożyła wniosek zmierzający do uchylenia tego postanowienia. W wydanym dzisiaj (w poniedziałek) postanowieniu wiceprezes Trybunału Rosario Silva de Lapuerta oddaliła ten wniosek Polski i zobowiązała to państwo członkowskie do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej (…)” – relacjonuje TSUE w komunikacie prasowym.

Kara będzie naliczana od dnia doręczenia Polsce postanowienia do chwili, w której „wspomniane państwo członkowskie zastosuje się do treści postanowienia wiceprezes Trybunału z dnia 21 maja 2021 r.”. (PAP)

===============

Por.: Strach włączyć grzejniki. Horrendalne ceny gazu. Z 55 na 317 zł.

================

A przed chwilą, w "Dzienniku TVP" Kurskiego, chyba po raz pierwszy ukazano wyliczenie, że Polska dotąd STRACIŁA na UE  535 miliardów złotych... 

Zmieniony ( 20.09.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.