Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 67 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Klimaty II - nowsze oszustwa arrow Teoria globalnego ocieplenia skutecznym narzędziem kontroli
Saturday 08 August 2020 17:46:02.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Teoria globalnego ocieplenia skutecznym narzędziem kontroli Drukuj Email
Wpisał: dr David Evans   
22.05.2011.

Teoria globalnego ocieplenia skutecznym narzędziem kontroli

 

oficjalne odczyty temperatury powietrza zostały sfałszowane przez umieszczenie termometrów w pobliżu sztucznych źródeł ciepła”

 

2011-05-20 http://www.piotrskarga.pl/ps,7226,2,0,1,I,informacje.html


Naukowiec dr David Evans, który niegdyś był zwolennikiem teorii globalnego ocieplenia mówił ostatnio, że teraz uważa, iż teoria ta jest nie tylko nieprawdziwa, ale także jest wykorzystywana przez polityków w nadziei, że „być może uda im się doprowadzić do utworzenia rządu światowego".

Dr David Evans, inżynier i były doradca Australian Greenhouse Office (obecnie Departamentu Zmian Klimatu),mówił podczas marszu w Perth w Australii, że „debata nt. globalnego ocieplenia osiągnęła absurdalne rozmiary i pełna jest wątpliwych półprawd oraz nieporozumień”.

– Kiedyś byłem naukowcem, który stał po stronie teorii przejaskrawiającej problem związany z nadmierną emisją dwutlenku węgla do atmosfery. Argumenty przemawiające na korzyść tej teorii były alarmujące. Teraz jednak jestem sceptykiem – przyznał Evans.

Naukowiec powiedział, że „cała idea, iż dwutlenek węgla jest główną przyczyną globalnego ocieplenia, opiera się na fałszywych przesłankach, które zostały obalone empirycznie w latach 90.”

Evans dodał, że nie można tego było ogłosić, gdyż zagrażałoby to miejscom pracy wielu ludzi w przemyśle, zrujnowałoby kariery polityczne, pozbawiło pewne grupy zysków, a także uniemożliwiłoby sprawowanie globalnej kontroli nad ludźmi. Stwierdził ponadto, że rządy do tej pory nie przyznały się, iż prowadziły i prowadzą niesłuszną politykę. Poprzez swoich naukowców podtrzymują dalej skandaliczną tezę, iż dwutlenek węgla jest niebezpiecznym zanieczyszczeniem.

Evans wyjaśniał, że kluczowy element teorii globalnego ocieplenia – stwierdzenie, że dwutlenek węgla może sprawić, iż nadmiar wody będzie zatrzymywany w atmosferze – został już dawno obalony empirycznie. Dodał, że „oficjalne odczyty temperatury powietrza zostały sfałszowane przez umieszczenie termometrów w pobliżu sztucznych źródeł ciepła”.

Australijski naukowiec podkreślił, że chociaż teoria ta została obalona, „rządy ochoczo przyjmują rady naukowców”. – Jest to dla nich wygodne ograniczać emisję dwutlenku węgla, nakładając wysokie podatki i poszerzając kontrolę nad wykorzystaniem wszelkiego rodzaju energii – zauważył Evans. Jego zdaniem, do osiągnięcia tego celu w skali światowej, konieczne może okazać się utworzenie rządu światowego, o czym marzy wielu polityków.  

Źródło: LIfeSiteNews.com, AS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.