Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Ciepłe posady Gerharda Schrödera
Friday 21 February 2020 06:58:13.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ciepłe posady Gerharda Schrödera Drukuj Email
Wpisał: arcana   
01.06.2011.

Ciepłe posady Gerharda Schrödera


http://www.portal.arcana.pl/Cieple-posady-gerharda-schrodera,1263.html?utm_source=atom&utm_medium=atom&utm_campaign=atom


Były kanclerz Republiki Federalnej Niemiec coraz bardziej jest doceniany przez swoich rosyjskich mocodawców.
Dawny szef niemieckiego rządu i przewodniczący SPD (Socjaldemokratycznej Partii Niemiec) będzie się starał o stanowisko w Radzie Dyrektorów największego potentata gazu na świecie – Gazpromu. Po zwolnieniu się miejsca w Radzie, Schröder ma szansę znaleźć się we władzach spółki dzięki swojej pracy nad projektem Nord Stream. Przypomnijmy, że na 10 dni przed wyborami do Bundestagu w 2005 roku do Berlina przyjechał Władimir Putin i wraz z kanclerzem Niemiec wyraził poparcie dla budowania bałtyckiego odcinka gazociągu. Wkrótce potem niemiecki polityk dostał propozycję przewodniczenia Komitetowi Akcjonariuszy spółki Gazprom.
Niedawno, 20 maja, Schröder był moderatorem na rosyjskiej konferencji w Sankt Petersburgu, poświęconej „Prawu, jako innowacyjnemu narzędziu do bezpiecznego rozwoju światowego pokoju”, na którym główną rolę pełnił prezydent Dmitrij Miedwiediew. Jeszcze w 2006 roku Minister Spraw Zagranicznych Radek Sikorski twierdził, że projekt Nord Stream jest nowym paktem Ribbentrop-Mołotow. Jaki byłby jego dzisiejszy komentarz, gdy pierwsza nitka gazociągu leży już na dnie Bałtyku, a rosyjscy partnerzy troskliwie dbają o swojego niemieckiego pomocnika?
 Źródła: regnum.ru,

Zmieniony ( 01.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.