Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Wiatrem! arrow Atrakcyjne polskie wiatraki
Sunday 31 May 2020 02:49:05.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Atrakcyjne polskie wiatraki Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
06.06.2011.

Atrakcyjne polskie wiatraki

- Katastrofa jądrowa w Japonii zmienia świat energetyki - Niektóre państwa jak Francja czy, być może, Stany Zjednoczone będą potrzebowały trochę więcej czasu by przedyskutować dostępne alternatywy, ale nie wyobrażam sobie by ludzie akceptowali oświadczenia rządów o tym, że rozwiązaniem naszych problemów jest energia atomowa

mak 06-06-2011 http://www.rp.pl/artykul/532093,669587_Ernst___Young_chwali_Polske.html

Polska znalazła się w dziesiątce najbardziej atrakcyjnych krajów w Europie pod względem inwestycji w odnawialne źródła energii - podaje Ernst & Young

Polska awansowała z 16. miejsca na świecie na 14. w  kwartalnym rankingu firmy doradczej E&Y oceniającym atrakcyjność krajów dla inwestycji w energię odnawialną. Pierwsze miejsca zajmują Chiny, Stany Zjednoczone i Indie. W czołówce, oprócz krajów europejskich, znalazła się też Brazylia i Kanada. Ranking liczy 35 pozycji.

W Unii Europejskiej liderem są Niemcy, a tuż za nimi Włochy i Wielka Brytania, Polska zajmuje w UE 10. miejsce, ale pierwsze na wśród "nowych" członków. Analitycy E&Y ocenili m.in. krajowe regulacje rynku energetyki, rozwój sieci elektroenergetycznej i warunki przyłączenia, system podatkowy i warunki finansowe. Chiny otrzymały w sumie 72 punkty w rankingu, Niemcy - 62, Polska - 47 - tyle samo, co Irlandia.

E&Y ocenia, że pod względem inwestycji w farmy wiatrowe na lądzie Polska zajmuje nawet wyższą pozycję - 11. na świecie i 8. w Unii Europejskiej, ale w przypadku energetyki słonecznej spada na 26. miejsce na świecie.

- Katastrofa nuklearna w Japonii zmienia świat energetyki - ocenia w raporcie Gerhard Stryi-Hipp, z Towarzystwa Fraunhofera, grupującego największe niemieckie instytuty naukowo-badawcze. - Niektóre państwa jak Francja czy, być może, Stany Zjednoczone będą potrzebowały trochę więcej czasu by przedyskutować dostępne alternatywy, ale nie wyobrażam sobie by ludzie akceptowali oświadczenia rządów o tym, że rozwiązaniem naszych problemów jest energia atomowa - dodaje.

W ocenie Nathaniela Bullarda, analityka Bloomberg New Energy Finance, w dłuższym okresie czasu bardziej zauważalne będzie przechodzenie na produkcję energii słonecznej.

www.energianews.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.