Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 102 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow Włosi nie chcą elektrowni atomowych
Tuesday 07 April 2020 12:08:07.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Włosi nie chcą elektrowni atomowych Drukuj Email
Wpisał: ekonews   
15.06.2011.

Włosi nie chcą elektrowni atomowych!


http://www.ekonews.com.pl/pl/0,243,8807,wlosi_nie_chca_elektrowni_atomowych.html

2011-06-14

We Włoszech zakończyło się w poniedziałek 13 czerwca 2011 r. dwudniowe referendum.  Według wstępnych danych, wynik referendum stanowi zwycięstwo demokracji i miażdżącą porażkę energetyki jądrowej.
Pierwsze szacunki podają, że ponad 90 proc. obywateli opowiedziało się za uchyleniem czterech ustaw i norm, które były przedmiotem głosowania. Oznacza to klęskę centroprawicy Berlusconiego.

W referendum - po raz pierwszy od 1995 roku - wzięła udział ponad połowa Włochów, zatem jego rezultat jest prawnie wiążący. Według danych MSW głosowało w nim 57 proc. wyborców.

Od poprzedniego referendum w sprawie atomu upłynęło 25 lat. Poprzednim razem Włosi, także opowiedzieli się przeciw energetyce jądrowej.

Włosi prawdopodobnie wzięli udział w głosowaniu, po to, aby uchylić rządowe ustawy i przepisy. W taki sposób chcieli zadać kolejny cios Berlusconiemu i jego koalicji po porażce w wyborach samorządowych dwa tygodnie temu. – jak informuje www.polskieradio.pl.

Rząd włoski planował budowę czterech siłowni, które po roku 2020 zaspokoiłyby 25 procent zapotrzebowania kraju na energię elektryczną. Ostatnią kwestią poddaną pod ocenę wyborców była przyszłość przedsiębiorstw komunalnych, które według rządu powinny być sprywatyzowane.

 
Redakcja EkoNews, Źródło: www.greenpeace.pl  , www.polskieradio.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.