Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 74 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Polska po 10 IV arrow Refundacja prywatnych strat z budżetu państwa demoralizuje
Monday 17 February 2020 14:17:24.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Refundacja prywatnych strat z budżetu państwa demoralizuje Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
15.07.2011.

Refundacja prywatnych strat z budżetu państwa demoralizuje

 

Święty Mikołaj za nasze pieniądze. "Nie warto ubezpieczać i zabezpieczać swojego majątku"

 

2011-07-15 Piotr Strzembosz

http://wpolityce.pl/view/15067/Swiety_Mikolaj_za_nasze_pieniadze___Nie_warto_ubezpieczac_i_zabezpieczac_swojego_majatku_.html

Niezależnie od ubezpieczeń będzie pomoc przy odbudowie domów." To stwierdzenie Premiera Tuska wypowiedziane na terenach, gdzie przeszła trąba powietrzna, łamie normy i zasady, które powinny obowiązywać w normalnym państwie.

Kolejny raz rządzący Polską dowodzą, że nie warto ubezpieczać i zabezpieczać swojego majątku, a w razie klęski żywiołowej należy liczyć na masowość zniszczeń wywołanych kataklizmem, by rządzący przyjechali osobiście i obiecali budżetową pomoc dla poszkodowanych. Nigdy, powtarzam nigdy, deklaracja odbudowy domostwa lub refundacji kosztów z tym związanych nie nastąpiła i nie nastąpi w przypadku pojedynczej szkody.

Żeby była jasność – uważam, ze ofiarom klęsk żywiołowych należy pomagać i ta pomoc leży również po stronie instytucji państwowych. Ale refundacja to nie pomoc, ale zwrot wszelkich kosztów. Jeśli ktoś nie zadbał o ubezpieczenie swojego własnego majątku z powodu braku pieniędzy na ubezpieczenie, niefrasobliwość, skąpstwo lub zwykłą głupotę, to pomoc państwa powinna ograniczać się do przydzielenia lokalu socjalnego lub zwrotnej zapomogi. Refundacja prywatnych strat obywateli z budżetu państwa demoralizuje, zniechęca do samodzielności i zapobiegliwości, a osoby zapobiegliwe stawia w roli swoistych frajerów.

Nazwijmy rzecz po imieniu: Refinansowanie odbudowy domów mieszkalnych z budżetu państwa jest łajdactwem. Wszyscy składają się na finansową pomoc ofiarom kataklizmów (dotykających większą ilość osób) w imię „pijaru" dzierżących władzę polityczną. Rządzący Polską mając władzę polityczną i dostęp do budżetowych środków (czyli pieniędzy z naszych podatków) w przeddzień wyborów parlamentarnych zamieniają je na swoją popularność. To  jest  Ł A J D A C T W O.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.