Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 106 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow Afera w Rosatomie
Tuesday 07 April 2020 11:00:19.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Afera w Rosatomie Drukuj Email
Wpisał: rzepa   
22.07.2011.

Afera w Rosatomie

i.t. 20-07-2011, http://www.rp.pl/artykul/526104,690465-Byly-dyrektor-oskarzony-o-defraudacje.html

Były zastępca dyrektora generalnego rosyjskiego giganta jądrowego został oskarżony o kradzież prawie 2 mln dol.

Prokuratura Generalna Rosji obwinia Jewgienija Jewstratowa o defraudacje pieniędzy budżetowych na kwotę ponad 50 mln rubli (1,89 mln dol.), dowiedziała się agencja Nowosti.

Sprawa przeciwko Jewstratowowi ruszyła w sierpniu 2010 r. Pieniądze z budżetu, które przywłaszczyć miał sobie dyrektor, miały iść na prace projektowe oraz na eksploatację obiektów w Atomfłot spółce-córce koncernu Rosatom.

Jewstratow został aresztowany we wtorek, dziś oficjalnie przedstawiono mu zarzuty. Menadżer odpowiadał w koncernie za bezpieczeństwo od promieniowania.

- Zamiast przeznaczyć otrzymane od państwa pieniądze na prace naukowe; menadżerowie ściągali rozwiązania z internetu, podpisywali się pod nimi, a pieniądze brali do kieszeni - tłumaczył Denis Sugrobow szef oddziału przeciwdziałania korupcji w MSW.

W 2010 r ponad 30 menadżerów w koncernie zostało zwolnionych w wyniku wykrytych naruszeń. W I połowie 2011 r - kolejnych 12.

Rosatom to ponad 200 firm i 300 tysięcy ludzi. Zarządza flotą atomowych lodołamaczy oraz wszystkimi dziesięcioma elektrowniami Rosji dającymi 16 proc. energii kraju. Dodatkowo stawia kolejne 28 bloków energetycznych.

Dysponuje drugimi na świecie zasobami uranu szacowanymi na 632 tys. ton. Według własnych danych należy do niego 40 proc. tego rynku i 17 proc. rynku produkcji paliwa jądrowego. Dostarcza paliwo do 74 reaktorów w 15 krajach i negocjuje zaopatrzenie kolejnych 20.

energianews.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.