Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 129 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow MĄDRA JOLA w Japonii (II) arrow Zwrot do nadawcy - MOX
Sunday 24 January 2021 19:25:06.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zwrot do nadawcy - MOX Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
22.09.2011.

Zwrot do nadawcy - MOX

Cyborg59 - Będąc starym cyborgiem na zachodnich rubieżach Rzeczypospolitej....

Do Japonii powróciły wysoko-aktywne odpady nuklearne.

 Japonia po katastrofie w której uczestniczył reaktor napełniony w części paliwem MOX (mieszaniną tlenków różnych pierwiastków rozszczepialnych, włączając pluton) pochodzącym z przerobu wypalonego, zanieczyszczonego paliwa reaktorowego, zrezygnowała z dalszego stosowania tego paliwa. 

Odpady przebyły statkami oceany by dotrzeć do zakładów przerobu odpadów Sellafeld w Anglii. Dla brytyjskiego niezwykle kosztownego ośrodka japońskie zamówienie na paliwo MOX było na miarę "być albo nie być".

Po japońskiej rezygnacji zakłady przeprowadziły vitryfikację (zatopienie w szkle) odpadów, wysłały odpady do Japonii i zakończyły działalność. Statki, opływając połowę świata, przewiozły odpady do Japonii, teraz , transportem lądowym dotrą one i będą składowane w Rokkasho prefektura Aomori na północy Honsiu. W trakcie transportu spalono takie ilości tradycyjnego paliwa które pozwoliłyby zasilić (i ogrzać)  miasto wielkości Wolina przez miesiąc, wydzielając "tak przy okazji" ze statków nie oczyszczone spaliny. Ale oczywiście tego CO2 nie wyemitowała elektrownia jądrowa.

Przy okazji : ptaszki ćwierkają że w tym tygodniu zostanie dyskretnie otwarty przetarg który wyłoni firmę Fluor jako prowadzącego budowę elektrowni z reaktorami GE-Hitahi w Polsce.  

[wyćwierkały: TUSKO-nie-rząd tak właśnie zrobił, korzystając z huku przy „kampanii wyborczej” MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.