Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow POLSKA po "wyborach" arrow Premier mija się z prawdą
Thursday 20 February 2020 13:07:04.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Premier mija się z prawdą Drukuj Email
Wpisał: Ks. bp Ignacy Dec   
19.11.2011.

Premier mija się z prawdą

 

Ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki naszdziennik

 

Donald Tusk, twierdząc, że duchowni powinni uczestniczyć w powszechnym systemie ubezpieczeń społecznych, i zapowiadając w exposé, że: "Nie wykluczam zmian w konkordacie, jeśli będzie to konieczne", po prostu po raz kolejny mija się z prawdą. Duchowni uczestniczą bowiem w systemie ubezpieczeń społecznych.
Jeśli Tusk chce dokonać jakichkolwiek zmian w konkordacie, nie może tego uczynić samodzielnie, bo wymagałoby to zgody Stolicy Apostolskiej. Jest to przecież umowa międzypaństwowa. Tak samo ewentualna likwidacja funduszu kościelnego powinna być dyskutowana na forum Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski.
Pragnę z całą mocą podkreślić w tym kontekście, że duchowni są obywatelami naszego kraju i tak jak każdy niosą ciężar obecnego kryzysu. Kościół nie dystansuje się od brania ciężaru, jest opozycją moralną wobec władzy, ale będzie nadal oceniał to, co robi rząd. Oczywiście, tylko w świetle Ewangelii.

not. MZ

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.