Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 70 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi bracia" ?? arrow Prokurator z Brooklynu mówi, że aresztował 89 rabinów, ale...
Thursday 06 August 2020 18:10:01.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Prokurator z Brooklynu mówi, że aresztował 89 rabinów, ale... Drukuj Email
Wpisał: bibula   
30.11.2011.

Prokurator z Brooklynu mówi, że aresztował 89 rabinów, ale...

odmawia podania szczegółów

 

2011-11-29 http://www.bibula.com/?p=47638

 

Prokurator z Brooklynu, Charles Hynes twierdzi, że zaaresztował 89 mężczyzn oskarżonych o molestowanie nieletnich  z ultra-ortodoksyjnego środowiska w Brooklynie w ostatnich dwóch latach.  Prokurator odmawia podanie szczegółów.

Rabin i pedofil Baruch Lebovits z nowojorskiego Brooklynu, skazany został w kwietniu 2010 roku na maksymalną karę pozbawienia wolności – 32 lata – za dopuszczenie się licznych przestępstw molestowania seksualnego młodych chłopców.

 

Ofiary molestowania i ich adwokaci od dawna oskarżali Hynesa o to, że nie robi nic w sprawie gwałtów na nieletnich z obawy, że obawia się politycznych reperkusji ze strony ultra-ortodoksyjnych rabinów.

Hynes twierdzi, że nie jest to prawda, a informacja, która dostarczył do Forward świadczyłaby o czymś zupełnie przeciwnym.  Niestety, jego biuro odmówiło dostarczenia nawet najmniejszych szczegółów i jest niemożliwe wykazanie, że to, co twierdzi Hynes jest prawdą.

 

Początkowo, gdy Forward zwróciło się o informacje w połowie października, rzecznik prasowy Prokuratury, Jerry Schmetterer, stwierdził, że nie prowadzi się statystyk w odniesieniu do rasy czy religii osób, które są aresztowane.

Kiedy Forward przypomniało mu, że Prokuratura ujawniła w przeszłości takowe statystyki w 2009 odnośnie aresztowania 26 ortodoksyjnych żydów,  Schmetterer powiedział, że musi się skonsultować w wydziałem odpowiedzialnym z przestępstwa na tle seksualnym.

 

Rabin Baruch Lebovitz potwierdził w październiku, że aresztowano 89 ortodoksów oskarżonych o molestowanie.   Potwierdził to w dwóch różnych konwersacjach.

Dlaczego więc Prokuratura nie chce udzielić informacji, tym bardziej, że potwierdzenie aresztowania rekordowej liczby ortodoksów, potwierdzałaby to, co mówi Hynes, że karze się bardziej surowo tych, którzy dopuszczają się przestępstw seksualnych.

Ben Hirsch, prezydent Survivors for Justice, powiedział, że aresztowania podane przez Prokuraturę „są bardzo niepokojące”.

 

By Paul Berger
The Jewish Daily Forward

Przekład: Centuria

Źródło: http://forward.com (The Jewish Daily Forward – “Child Sex Arrests Spike. Or Do They? Brooklyn Prosecutor Says 89 Charged But Withholds Details”) – 11 listopada 2011

Za: StopSyjonizmowi (29 Listopad 2011)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.