Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 105 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Izabeli Falzmannowej 2011 arrow Hulaj dusza...
Tuesday 26 May 2020 11:44:51.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Hulaj dusza... Drukuj Email
Wpisał: Iza Brodacka   
02.12.2011.

Hulaj dusza...

Iza Brodacka

 

Czuję się dyskryminowana. Wczoraj zadzwoniła do mnie miła pani z jakoegos wydawnictwa i wyliczając wszystkie choroby na które jej zdaniem cierpię, albo za chwilę będę cierpieć, nakłaniała mnie do nabycia bogato ilustrowanej encyklopedii zdrowia ( chyba choroby). Zdarza się, że proponują mi pielgrzymkę do Lichenia połączoną z testowaniem garnków, albo materac za 3000 ( na raty). A innym proponują wycieczki na Karaiby z nurkowaniem!

Ja rozumiem, że bazy danych, którymi się powszechnie handluje, zawierają PESEL. Ale czy taka dyskryminacja nie kwalifikuje się do Strasburga? Jak Państwo myślicie, może dostanę z tysiąc euro?

 

Za to jest taka reklama, którą skrycie się rozkoszuję. Młodzi ludzie grają w kawiarni w puszkę. (Za moich młodych lat pod koniec imprez grało się w butelkę, ale ja wychodziłam, słowo daję.) 

Puszka wskazuje na starszą panią. Potem migają zdjęcia (dla mnie za szybko) Skoki do wody, jakieś wielbłądy.... ach...

 

W internecie też jestem dyskryminowana. Inni mogą sobie pozwolić na operowanie zrozumiałym dla wszystkich językiem ( to eufemizm, ale cóż mam zrobić), a ja?

Gdy raz sobie bryknęłam, dostałam tak po uszach, że do tej pory nie wyszłam z szoku.

Taka Szymborska to może sobie napisać: ”pewien baca w kurnej chacie, z owieczką żył w konkubinacie” i nawet Nobla dostanie. A ja się boję, że za samo jej cytowanie oberwę od moralistów w kominiarkach. A co dopiero gdybym podzieliła się z czytelnikami znanymi mi autentycznymi przyśpiewkami góralskimi, w tym słowackimi? 

 

Chyba też nałożę na twarz czarną pończochę, czyli wybiorę sobie jakąś patriotyczną ksywę i wtedy zobaczycie Państwo. Hulaj dusza- piekła nie ma.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.