Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow "SPRAWIEDLIWOŚĆ" arrow Kompromitacja prokuratury. Antifa może nadal...
Sunday 31 May 2020 08:43:41.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Kompromitacja prokuratury. Antifa może nadal... Drukuj Email
Wpisał: wsieci   
02.12.2011.

Kompromitacja prokuratury. Antifa może nadal doradzać, jak walczyć z policją

...przedmiotowe informacje mają charakter tylko instruktażowy. Prokurator uznał, że to nie przestępstwo, a rada i pomoc.

 

2 grudnia 2011 http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Dobre-rady-Antify

Prokuratura rejonowa na Mokotowie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie „publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni i występku na szkodę policji i uczestników Marszu Niepodległości”. Dlaczego?

Przed Świętem Niepodległości na stronach Antify i Federacji Anarchistycznej radzono jak rozbijać manifestację prawicowców i walczyć z policją. Prokuratura nie uznała tego za przestępstwo.

Prokurator Monika Lewandowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedziała:

Mokotowska prokuratura wydała decyzję o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie. Zdaniem badającego ją prokuratora nie mamy do czynienia z nawoływaniem do popełnienia przestępstwa, bo przedmiotowe informacje mają charakter tylko instruktażowy. Prokurator uznał, że to nie przestępstwo, a rada i pomoc.

Jacek Bąbka, prezes Fundacji Badań nad Prawem ocenia:

To poważny błąd. Instrukcje Antify trzeba czytać w kontekście m.in. wydarzeń 11 listopada w Warszawie. W takim świetle były one podżeganiem do popełnienia przestępstwa. Mam nadzieję, że prokuratura wyższego szczebla naprawi błąd.

Działacze Antyfy usunęli forum, na którym udzielali rad. Na pytanie ze strony „Rz”, dlaczego to zrobili, odpisali:

Nie udzielamy żadnych odpowiedzi szukającym sensacji i manipulującym faktami pismakom takiego szmatławca jak rzepa.

Prokuratura ośmieszyła samą siebie - lewacko-bandycki poradnik o rzucaniu kamieniami i koktajlami Mołotowa w policję nie budzi jej żadnych zastrzeżeń. Gdzie my żyjemy? [ w neo-PRL-u, nieuważny Panie! MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.