Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow O UE- bez osłonek arrow Jak wam nie wstyd, posłowie i senatorowie RP?
Tuesday 26 January 2021 03:02:44.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

                                                               Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Jak wam nie wstyd, posłowie i senatorowie RP? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Orzechowski   
27.04.2008.

Jak wam nie wstyd, posłowie i senatorowie RP?

W starym dowcipie było tak. Pytają się Czecha: – Dlaczego u was nie było partyzantki w czasie II wojny światowej? Odpowiedź: – Bo to było nielegalne.

      Wszyscy się śmiali. Mieliśmy poczucie, że my Polacy jesteśmy bohaterami Europy. Nie boimy się niczego i nikogo. Jak trzeba stanąć w sprawie honorowej, w obronie Narodu i jego świętości - jesteśmy gotowi na śmierć. Ale ten czas minął, przynajmniej na razie.
       W pierwszym dniu kwietnia Sejm przyjął ustawę upoważniająca prezydenta do podpisania traktatu lizbońskiego. Żadnej dyskusji, żadnego protestu w obronie niezawisłości Polski, uszy po sobie i cisza. Ktoś wspomniał, że prima aprilis, że to wszystko może na niby? Ale następnego dnia – Senat przyjął tę samą ustawę. I przestało być do śmiechu.
       A tu słychać, że czeski Senat skierował Traktat Reformujący Unię Europejską do swojego Trybunału Konstytucyjnego, by zbadał jego zgodność z czeskim prawem. Do czasu wydania orzeczenia przez TK, izba wyższa czeskiego parlamentu zawiesiła debatę ratyfikacyjną.
       Senat zwrócił się o zbadanie zgodności z czeską konstytucją sześciu sfer Traktatu Reformującego UE, m.in. przeniesienia niektórych uprawnień państwa na szczebel europejski,  zmiany sposobu decydowania w Radzie UE z jednomyślnego na większościowy oraz obowiązywania Karty Praw Podstawowych UE w Republice Czeskiej.
       Senat Republiki Czeskiej zawiesił debatę ratyfikacyjną do czasu wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny.

       No i co, bohaterscy parlamentarzyści z Polski, nie wstyd wam? Wygląda na to, że odwaga wśród polskich posłów i senatorów bardzo podrożała, że pieniądz jest cięższy niż honor parlamentarzystów PO, PiS, SLD i PSL i mało którego stać na odważne „NIE!”. A że Polska, że niepodległość, że pamięć o męczeństwie Przodków w imię wolnej Ojczyzny?  Nic to. 
      Turyści z Czech spotkali na Wiejskiej posła i senatora. Pytają się ich: – Dlaczego nie daliście traktatu reformującego do swojego Trybunału Konstytucyjnego?
      Odpowiedź: – Bo się Tusk z Kaczyńskim dogadali w Juracie.
– To wasz sejm i senat nie obradują już w Warszawie?
– pytali zawzięcie Czesi.
      – Parlament obraduje w Warszawie, ale decyzje zapadają daleko stąd – odparli nasi i odeszli zawstydzeni.

Mirosław Orzechowski
źródło:http://miroslaw-orzechowski.blog.onet.pl/2,ID312851300,index.html...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.