Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 80 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow rozbijanie polskości arrow Sobowtór - czy DUBLET człowieka - w AKCJI
Thursday 06 August 2020 18:38:26.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Sobowtór - czy DUBLET człowieka - w AKCJI Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
04.03.2012.

Sobowtór - czy DUBLET człowieka - w AKCJI

 

PO Dzienniku, a chyba przed pogodą, zobaczyłem w telewizorni, w wąskiej poziomej szparze, a w wielkim powiększeniu, jakieś sprytne, blisko rozstawione, starcze oczka. Potem w tejże szparze wyeksponowano okolice wąsów tegoż typa. I z tej okolicy organizmu zaczęły się sypać głupawe zdania, jak on (zdaje się, a może go) uwielbia i szanuje... Po chwili dotarło do słuchających, że chodzi o polską flagę (a może o hymn- nie pamiętam, a więcej się na słuchanie nie narażę).

Te powiększone zmarszczki i pory - jak się okazało - jakiegoś potwornego sobowtóra człowieka - były profesjonalnie wyeksponowane, a i tak były odrażające i odpychające. Dźwięki też. Najbardziej sugestywnie ukazany był realny, ale koszmarny sprycik typa.

 

Strugaccy nazwali i opisali taki stwór jako dubleta. [por. „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”. Warto! Bardzo aktualne. Na pewno jest na Allegro]. To – t.j. dublet - wyczarowane kliknięciem ręki przez fachowca - potrafi stać w kolejce po pensje , tańczyć na wieczorynkach, gdy oryginał oddaje się  poważniejszym zajęciom.

 

         Widać, że jakaś palikociarnia, czy komando rządzące Bul- Komorowskim, a może Blumsztajny (co obecnie na szczęście już ogniskuje się w Jedno) usiłuje nam zohydzić patriotyzm, Polskę. Widzimy, jak. Na ile skutecznie?

Zmieniony ( 10.03.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.