Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 109 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Koniec lutego pechowy dla elektrowni jądrowych
Saturday 24 October 2020 21:57:53.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Koniec lutego pechowy dla elektrowni jądrowych Drukuj Email
Wpisał: Beata Traciak   
06.03.2012.

Koniec lutego pechowy dla elektrowni jądrowych

Beata Traciak Napisz do autora  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/koniec_lutego_pechowy_dla_elektrowni_jadrowych_226956.html

Co najmniej w trzech elektrowniach jądrowych pomiędzy 20 a 29 lutego miały miejsce poważne awarie. Najbliżej nas znajduje się elektrownia w czeskim Temelínie, gdzie w remontowanym bloku reaktora nr 1 pękła rura, odprowadzająca parę wodną. Reaktor pracował w tym czasie na 2/3 możliwej mocy (posiada moc 1 GW). Operator JE Temelín ČEZ twierdzi, iż skażenia nie było.

Jednocześnie ČEZ podał do wiadomości, iż po ostatniej awarii wznowić ma pracę reaktor nr 3 starszej czeskiej elektrowni jądrowej (po czesku JE - Jaderna elektrarna) w Dukovanach - podaje serwis reuters.com.

W zachodniej Kalifornii wyłączono reaktory elektrowni jądrowej Brunswick. Tam z kolei zawiodła wewnętrzna sieć elektryczna. Być może wpływ na tę awarię ma zwiększona aktywność słoneczna, bo NASA ostrzega od kilku miesięcy, iż ze względu na nią w elektrowniach jądrowych można się spodziewać właśnie tego typu awarii - nagłego odcięcia wszystkich (awaryjnych także) źródeł zasilania, co grozi przegrzaniem układów chłodzenia. Operator EA Brunswick również nie donosi o możliwym zagrożeniu.

Z kolei N-plant B7 Hickley w Wielkiej Brytanii miał kłopoty ze względu na "prozaiczny" wyciek płynu hydraulicznego. Operator elektrowni EDF Energy zmuszony był wyłączyć jeden z reaktorów o mocy 480 MW - donosi serwis zmianynaziemi.pl.

W Wielkiej Brytanii ostatniego dnia lutego definitywnie przestała pracować najstarsza czynna tam elektrownia EA-Oldbury-on-Severn k. Bristolu. Funkcjonowała 45 lat, firma Magnox North Limited zatrudniała tam ok. 500 ludzi, ale uznano ją za nierentowną. Względy ochrony środowiska nie były tu istotne.

Końcowy demontaż budynków Oldbury-on-Severn nie nastąpi przed rokiem... 2100, ze względu na promieniowanie. Łatwo sobie wyobrazić, iż praca załogi N-planta zbyt bezpieczna jednak nie była, możemy przeczytać w serwisie losyziemi.pl.

 

Zwolennicy czystych energii z okolic Bristolu nie mają jednak powodów do radości. Do 2025 roku nieopodal zlikwidowanego zakładu francusko-brytyjska spółka Horizon Nuclear Power ma wznieść kolejną elektrownię jądrową.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.